Menu

Historia wojskowości Greków i Rzymian Część II Rzy- bezpłatny odbiór zamówień w Krakowie (płatność gotówką lub kartą).

Cechy produktu

  • ISBN 9788378895954 
  • Autor Johannes Kromayer, Georg Veith 
  • Wydawnictwo Napoleon V 
  • Ilość stron 291 

Opis

Obok Hansa Delbrücka, nazywanego „ojcem historii wojskowości", Johannes Kromayer i Georg Veith należeli do grona najwybitniejszych badaczy wojskowości antycznej swoich czasów. Pomimo upływu lat, ich dzieła nie straciły na znaczeniu, stanowiąc wzór profesjonalizmu dla kolejnych pokoleń badaczy.
Dzięki kompleksowemu i usystematyzowanemu wykładowi Czytelnik ma możliwość poznania ewolucji zachodzącej w wojskowości Greków i Rzymian, obejmującej takie aspekty jak: organizacja, uzbrojenie, przemarsze, strategia, taktyka, flota czy działania oblężnicze. W zestawieniu z „Atlasem bitew do historii wojskowości starożytnej" lektura „Historia wojskowości Greków i Rzymian" stanowi gwarancję dogłębnego poznania arkanów antycznej sztuki wojennej, a jednocześnie gwarantuje satysfakcję, jaką daje wyłącznie obcowanie z dziełami na najwyższym poziomie.

Johannes Kromayer (1859-1934) – niemiecki historyk starożytności specjalizujący się w wojskowości Grecji archaicznej i tradycyjnej, jak na dodatek zagadnieniach militarnych republikańskiego Rzymu; wykładowca na uniwersytetach w Czerniowcach i Lipsku; stały członek Instytutu Archeologicznego Rzeszy Niemieckiej (od 1914 r.) i Saksońskiej Akademii Umiejętności (od 1915 r.); „Historia wojskowości Greków i Rzymian" była ostatnią książką w jego karierze naukowej.

Podtytuł: Część II Rzym w okresie królestwa i republiki
Tytuł oryginału: Heerwesen und Kriegfuhrung der Griechen und Romer
ISBN: 9788378895954
Kod paskowy: 9788378895954
Autorzy: Kromayer Johannes, Veith Georg
Tłumaczenie: Goraj marek
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 32456
liczba stron: 291
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.8x24.0
Głębokość (mm): 32
Waga: 0.645
Język oryginału: niemiecki
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.