Menu

Indie (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301173982 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Iwanek Krzysztof, Burakowski Adam 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 504 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Współczesne Indie to fascynujące, pełne kontrastów państwo. Z jednej strony nazywane ,,największą demokracją świata?, z drugiej rozdzierane poprzez liczne wewnętrzne konflikty i duży. Mając drugą co do wielkości liczbę obywateli na świecie, mając pokaźne zasoby naturalne i silny rynek wewnętrzny mogą pochwalić się znacznym potencjałem gospodarczym. Koncerny indyjskie są w stanie wykupywać producenta brytyjskie,równocześnie setki milionów Indusów żyje w biedzie, a ponad jedna czwarta wciąż nie potrafi czytać i pisać.

Autorzy przedstawiają dzieje polityczne Półwyspu Indyjskiego od czasów brytyjskiej kolonizacji i sporego powstania w 1857 r. Do najmocniej aktualnych wydarzeń w 2013 r. Poruszają także zróżnicowane kwestie gospodarcze, administracyjne i społeczne. Omawiają m.in.: kształtowanie się indyjskiego ruchu narodowego, działalność Gandhiego, starcia muzułmańsko-hinduskie, problemy w integracji nowo powstałego państwa, walkę z terroryzmem i rewolucyjne reformy gospodarcze z lat 90. Prezentują najważniejsze kwestie regionalne, a także stosunki Indii z sąsiadami i relacje polsko-indyjskie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.