Menu

Kalendarium II Wojny Światowej (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375457780 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Janusz Gmitruk|Piotr Matusak|Tadeusz Rawski 
  • Wydawnictwo ASPRA - JR 
  • Ilość stron 1038 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Kalendarium II wojny światowej to publikacja wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy podjęty został trud ukazania całokształtu wydarzeń i faktów dający pełny obraz działań militarnych i akcji ruchu oporu na wszystkich frontach wojny. Z inicjatywy Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego i Stowarzyszenia Historyków Wojskowości, korzystając z wcześniejszych doświadczeń Wojskowego Instytutu Historycznego, skompletowano zespół profesjonalnych historyków, którzy opierając się na dotychczasowym dorobku historiografii, postanowili zestawić znaczne fakty z II wojny światowej, które w pełni oddają charakter tego konfliktu, śledzą dynamikę zjawisk, lecz także ukazują okropności tej wojny. Nie pominięto w tym Kalendarium żadnego ważniejszego wydarzenia, bitwy czy potyczki, które miały znaczenie dla jej przebiegu. Autorzy publikacji nie stosowali cenzury w doborze faktów.
Książka ta ma nieszablonowy charakter na dodatek dlatego,przedstawia wojnę narodów z totalitaryzmem hitlerowskim, faszyzmem włoskim i militaryzmem japońskim. II wojna światowa objęła wszystkie kontynenty, była największym kataklizmem w naszych dziejach, ale uwydatniła też na niezrównaną dotąd skalę postawy patriotyzmu, solidarności społecznej i męstwa nie tylko żołnierzy, ale także ludności cywilnej. Po raz pierwszy do wykazu działań militarnych prowadzonych poprzez armie państw Osi i sprzymierzonych zostały włączone akcje europejskiego, w tym także polskiego, ruchu oporu. Autorzy w sposób szczególny potraktowali powstanie warszawskie, oddając mu należne miejsce na kartach Kalendarium.

ISBN: 9788375457780
Kod paskowy: 9788375457780
Redakcja: Gmitruk Janusz, Matusak Piotr, Rawski Tadeusz
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 29692
liczba stron: 1038
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11
Format: 17.3x24.1
Głębokość (mm): 50
Waga: 1.76
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.