Menu

Kapitalizm historia krótkiego trwania (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788362418787 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Kacper Pobłocki 
  • Wydawnictwo Bęc Zmiana 
  • Ilość stron 664 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Czym jest kapitalizm i skąd się wziął? Porywająca opowieść o systemie, który na naszych oczach odchodzi w przeszłość.
Czy innowacyjność, indywidualizm i miejskość są rzeczywiście europejskimi wynalazkami? Czy kapitalizm powstał wraz z brytyjską rewolucją przemysłową? Czy rok 1989 faktycznie był bezprecedensowy, a Amerykanie wygrali zimną wojnę? W którym momencie ludzie zamieszkujący tereny współczesnej Polski wkroczyli w kierunek globalnych dziejów? Najczęstsze odpowiedzi na tego typu pytania prowadzą nas w te same miejsca. Ze względu na to, iż nasza zbiorowa uwaga była przez długi czas skierowana na Zachód, poprzez jego pryzmat patrzyliśmy na samych siebie. Ta książka pozwala spojrzeć na nas samych z nowej, globalnej perspektywy.
„Autor odkrywa przed nami nieznaną, zaskakującą historię kapitalizmu, a w efekcie także alternatywne dzieje pieniądza, przemysłu, własności, pracy, chłopów i miasta. Nie uzyskujemy kolejnej wersji «moralnej krucjaty» przeciw kapitalizmowi; stawką bowiem jest próba ukazania jego mechanizmów i niełatwej (poli)genezy. Autor pracy pewnie prowadzi nas poprzez pajęczynę bardzo przeróżnych miejsc, takich jak Kalahari i Kurpie, Detroit i Giecz, Dubaj i Łódź. Śledzi ich powiązania, czasem bardzo dyskretne. Przekonujemy się, że kapitalizm wynajdywano wielokrotnie i to bynajmniej nie w ramach «starego świata», lecz gdzie indziej, w przestrzeni cywilizacji chińskiej i arabskiej, dla której Europa była regionem peryferyjnym, ubogim, niezbyt atrakcyjnym. Znaczącym walorem książki jest i to,została napisana dobrą, komunikatywną, a czasem również piękną polszczyzną".
- prof. Waldemar Kuligowski

ISBN: 9788362418787
Kod paskowy: 9788362418787
Autorzy: Pobłocki Kacper
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31780
liczba stron: 664
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.0x23.5cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 1.1
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.