Menu

Kresy. Utracone dzieje - Ryszard Jan Czarnowski (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373997233 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Ryszard Czarnowski 
  • Wydawnictwo RYTM 
  • Ilość stron 272 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Jest to opowieść o krainie po dziś dzień opiewanej jako obszerna, niezmierzona przestrzeń, niosąca ze sobą radość i smutek, szerokie sukcesy i porażki, o ziemi rodzącej gigantów i karły zarazem. Kresy są bolesnym wspomnieniem naszych matek i ojców, a dzięki rodzinnym opowiadaniom zrodził się do nich sentyment.

Pierwszy z dwóch tomów opowieści o bardzo barwnych dziejach Kresów Ukrainnych dawnej Rzeczypospolitej. Nie tylko tej Obojga Narodów, bo opowieść doprowadzona została do czasu ich zagłady w dotychczasowej formule. Na ziemiach tych przemieszczały się i osiedlały narody, lokowały państwa, z których niemal każde miało imperialne ambicje. Jest to oczywiście interpretacja własna, autorska, niestroniąca od subiektywnych ocen, lecz oparta na faktach i przeważnie szczegółowej kwerendzie dokumentów. Nie znajdują tu Państwo żadnej analizy podporządkowanej geopolitycznym realiom. Dziś, gdy Kresami zaczyna się nazywać centralne połacie Państwa Polskiego, nad wyraz niezbędne wydaje się uświadomienie kolejnemu pokoleniu ich własnych uwarunkowań.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.