Menu

Krótka historia rozumu - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 99,99 zł. (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380693241 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Leonard Mlodinow 
  • Wydawnictwo Prószyński Media 
  • Ilość stron 476 
  • Rok wydania 2016 

Opis

W jakim punkcie znajduje się dziś nasze zrozumienie Wszechświata? Czy jesteśmy, jak sugerował kilka dziesięcioleci temu Stephen Hawking, na progu znalezienia odpowiedzi na wszystkie fundamentalne pytania dotyczące przyrody? A może – podobnie jak stało się to na przełomie XIX i XX wieku – teorie, które uważamy dziś za prawdziwe, zostaną niebawem zastąpione przez coś zupełnie innego? Na horyzoncie nauki pojawiło się więcej niż tylko kilka chmur, które wskazywałyby, że ten ostatni scenariusz może być prawdopodobny.

Stworzyliśmy model typowy sił i materii, który z wielkim powodzeniem unifikuje elektromagnetyzm i dwie siły jądrowe, jednak niemal nikt nie jest przekonany, iż ten model jest do przyjęcia jako ostatnie słowo w fizyce.

równocześnie podejrzewamy, że Wszechświat, który widzimy choćby za pomocą najpotężniejszych instrumentów obserwacyjnych, jest zaledwie maleńkim wycinkiem tego, co istnieje. Czy cała reszta to ciemna materia i ciemna energia, których istnienie postulują dziś fizycy? A jeśli tak, czy ciemna materia i ciemna energia okażą się wyjaśnieniami, które wpasowują się w już istniejące teorie – model standardowy i teorię względności Einsteina, czy też, jak stała Plancka, doprowadzą nas w końcu do w pełni odmiennego poglądu na Wszechświat? Czy teoria strun okaże się prawdziwa? A jeśli nie, czy kiedykolwiek odkryjemy zunifikowaną teorię wszelkich sił przyrody? W swojej najnowszej książce „Krótka historia rozumu" fizyk i autor bestsellerów, Leonard Mlodinow, mierzy się z tymi pytaniami.

Leonard Mlodinow uzyskał doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, był stypendystą Fundacji Humboldta w Instytucie Maxa Plancka, pracował w California Institute of Technology.

Autor i współautor (ze Stephenem Hawkingiem) książek popularnonaukowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.