Menu

Księżycowe blizny (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788362945627 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Katarzyna Clio Gucewicz 
  • Wydawnictwo KIRIN 
  • Ilość stron 384 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Date Masamune był jednym z najbardziej charyzmatycznych dowódców okresu jednoczenia Japonii (1568–1603)

ale w roku 1571 ma pięć lat i jest całkiem zwyczajnym chłopcem – jeśli nie liczyć faktu, iż jest synem daimyo w prowincji Mutsu. Tymczasem nad jego głową powoli gromadzą się czarne chmury, tym bardziej, że w kraju, od lat pogrążonym w wojnie, rozpoczął się cykl ustalania nowego układu sił, wyłaniania zwycięzców i przegranych, a w dodatku w okolicy wybucha zaraza. Aby przetrwać niełatwe chwile, nieduży Bontenmaru – bo tak brzmiało dziecięce imię Masamune – będzie potrzebował wiernego i lojalnego towarzysza i opiekuna. Czy piętnastoletni Kagetsuna podoła tej odpowiedzialności?

Księżycowe blizny to nie tylko fabularyzowana biografia młodego Masamune; to także dopracowany w najmniejszych szczegółach obraz Japonii z czasów, gdy kraj był podzielony na mnóstwo zwalczających się nawzajem księstw, władza szogunatu Ashikaga dogorywała, a w umysłach ludzi choroby były dziełem demonów.Drugi tom"Baśni japońskich" ponownie wprowadzi czytelnika w świat duchów, demonów, dzielnych wojowników, szlachetnych dam i niezwykłych zwierząt. Znajdują się w nim takie znane w Japonii opowieści, jak "Śnieżna dama", "Issunboshi" (czyli japoński Tomcio Paluch) czy "Magiczny imbryk" i mnóstwo, niemało innych.

ISBN: 9788362945627
Kod paskowy: 9788362945627
Autorzy: Clio Gucewicz Katarzyna
Kod wydawcy: 31705
Format: 14.5x20.3
Głębokość (mm): 22
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.