Menu

Ku chwale Rzymu. Wojownicy Imperium (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377736814 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Ross Cowan 
  • Wydawnictwo RM 
  • Ilość stron 272 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Wojownicy starożytnego Rzymu wierzyli, iż są potomkami boga wojny. Dlaczego z takim oddaniem walczyli i ginęli ku chwale Rzymu? Co nimi kierowało? W co i komu wierzyli? Czy czegoś się obawiali? Książka prezentuje ekscytujący portret rzymskiego wojownika i wnikliwe analizy strategii i kampanii, dowodzi, jak ważną rolę w bitwie odgrywał pojedynek.

Starożytny Rzym kochał wojnę. Jego legioniści uchodzą za pierwszych zawodowych żołnierzy. Potrafili poddać się żelaznej dyscyplinie panującej w legionach, lecz też zachować naturę wojowników, którzy nade wszystko uwielbiali prezentować swoje umiejętności i okazywać męstwo w pojedynkach. Kierowało nimi pragnienie zdobycia sławy bohatera. Publicznie chwalili się bliznami po ranach odniesionych w bitwach. Jednak ci sami wojownicy czytali również dzieła filozofów, spisywali historię i recytowali poezję.

Autor prezentuje tych bezlitosnych dla wrogów bohaterów, którzy zdobywali dla Rzymu rozległe tereny. Analizuje czyny ludzi takich jak Lucjusz Sykcjusz Dentatus – zwycięzca ośmiu walk i bohater plebejuszy, Publiusz Decjusz Mus – konsul, który rzucił się na wrogów pod Sentinum, żeby swoje życie złożyć w ofierze bogom podziemia,, a także zwaśnieni centurioni Tytus Pullo i Lucjusz Worenus – rywalizujący o każde stanowisko i zaszczyt, ale związani lojalnością wobec Cezara.


Ross Cowan studiował na Uniwersytecie w Glasgow i napisał pracę doktorską o ekskluzywnych jednostkach cesarskiej armii rzymskiej. Jest autorem książek o cesarskich legionach i rzymskiej taktyce bitewnej oraz artykułów o wojnach w starożytności. Mieszka i pracuje nieopodal Glasgow.

Tytuł oryginału: For the glory of Rome
ISBN: 9788377736814
Kod paskowy: 9788377736814
Autorzy: Cowan Ross
Tłumaczenie: Skawran Katarzyna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20215
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 224
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x24.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.425
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.