Menu

LODOŁAMACZ (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375100105 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Wiktor Suworow 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Kto naprawdę rozpoczął II wojnę światową? Według Wiktora Suworowa, z przystępnych i oficjalnych publikacji, wynika, iż przywódcy komunistyczni w równej wierze jak naziści przyczynili się do wywołania wojny i snuli plany zdobycia Europy. Autor starannie analizuje motywy Stalina i Hitlera i ujawnia zakulisowe machinacje.

„Sowieccy komuniści obarczają imperialistów całego świata odpowiedzialnością za rozpętanie wojny, lecz przemilczają niechlubną rolę, jaką w tym największym kataklizmie XX wieku sami odegrali. (...) Jeszcze nim Hitler został kanclerzem Rzeszy, sowieccy przywódcy nadali mu tajny tytuł – Lodołamacz Rewolucji. „Lodołamacz Rewolucji" miał bezwiednie oczyścić drogę dla światowego komunizmu. (...) Popełniając straszliwe zbrodnie przeciw ludzkości, Hitler pozwolił Stalinowi w trafnej chwili ogłosić się Wyzwolicielem Europy – i zastąpić brunatne obozy czerwonymi".

Z Do czytelników w Polsce

Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Jako dowódca czołgu uczestniczył w 1968 roku w inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie w latach 1974–1978 był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do wielkiej Brytanii pozostał zaocznie skazany na karę śmierci. Wyroku – mimo rozpadu ZSRR – do dziś nie uchylono.

Suworow jest autorem kilkunastu książek. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego Cień zwycięstwa, Cofam wypowiedziane słowa i Akwarium. Lodołamacz to pierwszy tom cyklu historycznego, w skład którego wchodzą także Dzień M, Ostatnia republika oraz nie wydana jeszcze część czwarta (roboczy tytuł Ostatnia republika Dwa)

ISBN: 9788375100105
Kod paskowy: 9788375100105
Autorzy: Suworow Wiktor
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20265
Miejscowość: Poznań
ilość stron: 336
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 12.8x19.7cm
Głębokość (mm): 22
Waga: 0.434
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.