Menu

Lwowskie losy (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788395121623 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Jan Bil 
  • Wydawnictwo Libra Pl 
  • Ilość stron 344 
  • Rok wydania 2018 

Opis

LWÓW. PIERWSZE MIESIĄCE 1940 ROKU. NAJGORSZY CZAS OKUPACJI SOWIECKIEJ. W MIEŚCIE PANUJĄ: GŁÓD, TERROR, I STRACH Trwają aresztowania, zaczynają się masowe deportacje... Wszelkie próby oporu są brutalnie pacyfikowane. Udręczeni i prześladowani mieszkańcy próbują jednak normalnie żyć. Wtedy pojawia się dwóch niezłomnych – Karol doświadczony oficer przedwojennej,,dwójki", dla którego nie ma rzeczy niemożliwych i jego młodszy kolega z lat szkolnych Rafał – inteligent, syn lwowskiego adwokata, a aktualnie pracownik producenta zajmującej się parcelacją „pańskiej" ziemi pod przyszłe kołchozy. Spoufaleni z lwowskimi batiarami, zaangażowani w niełatwe romanse, żyją błyskawicznie i niebezpiecznie, każdego dnia stawiają czoła Sowietom, rozpracowując jednocześnie złowrogie plany ukraińskich nacjonalistów.

Pierwsza część sagi,,Lwowskie losy" to wielowątkowa powieść, która przenosi nas w wir wydarzeń w okupowanym Lwowie. Barwne postaci, atrakcyjny język lwowskiego bałaku, lawina wątków – to wszystko powoduje, iż czyta się ją jednym tchem.

JAN BIL urodził się w 1955 roku we Lwowie i mieszkał tam poprzez 35 lat. W tym czasie ukończył dwie „polskie" (radzieckie, z polskim językiem wykładowym) szkoły, a następnie polonistykę w Wilnie i wrócił do lwowskiej „10" (czyli szkoły im. Marii Magdaleny), aby uczyć tam, gdzie kiedyś jego uczono. W roku 1990 wyjechał ze Lwowa do Warszawy, by sześć lat później obronić pracę doktorską (UW) poświęconą twórczości Mariana Hemara. W Warszawie był zatrudniony jako polonista w kilku szkołach, pracownik Kancelarii Prezydenta RP, autor i lektor tekstów w Radio,,Bajka", a obecnie (niezbadane są wyroki boskie) jako wykładowca i... Pracownik producenta ochroniarskiej. Do „aktywów literackich" można zaliczyć kilkadziesiąt wierszy wydrukowanych w almanachach poezji, prasie krajowej i zagranicznej. Tańce ze śmiercią powstawały przez kilkanaście lat, jako hołd,,lwowskiego dziecka" dla ukochanego miasta i rodziców, którzy we Lwowie świadomie pozostali.

Podtytuł: Tańce ze śmiercią
ISBN: 9788395121623
Kod paskowy: 9788395121623
Autorzy: Bil Jan
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 32196
liczba stron: 344
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.0x20.5cm
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.396
Języki: polski
Wiek: 15-99 lat
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.