Menu

Made in Kraków. 50 Eminent Krakowians... (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365842183 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Stephanie Butler|Zbigniew Więsek 
  • Wydawnictwo Wektory 
  • Ilość stron 128 
  • Rok wydania 2019 

Opis

przepiękne miasto Kraków, dawna stolica Polski, poprzez wieki siedziba królów, zrodziło wielką plejadę wyśmienitych panów i pań, którzy wnieśli wielki wkład w historię. Wydany w języku angielskim album Made in Kraków. 50 Eminent Krakowians with Illustrated Map of Kraków poświęcony jest pięćdziesięciu z nich. Ich niezwykłym dokonaniom, ich życiu, które nieodrodnie związane było z miejscem w którym się kształcili, mieszkali, pracowali, i jeszcze umierali.
Są wśród nich pisarze, artyści malarze, muzycy naukowcy, politycy, przedsiębiorcy. Autorzy książki skrupulatnie odtworzyli nie tylko ich sylwetki,jeszcze wątki ich fascynującego życia, a przede wszystkim ich indywidualny związek z Krakowem. Oprócz ilustracji prezentujących przestrzeń w której żyli, na załączonej do publikacji mapie naniesiono punkty orientacyjne, które wskazują te jakże osobiste miejsca ich bytowania.
Książka perfekcyjnie pasuje, aby zademonstrować zarówno anglojęzycznym, jak i polskim czytelnikom ogromny wkład, jaki mieszkańcy krakowskiej metropolii wnieśli przez lata dla zbudowania zachodniej cywilizacji. Może towarzyszyć ona jako przewodnik w zwiedzaniu miasta, nadać fascynujący kształt żywej opowieści o Krakowie i jego mieszkańcach. Może być ona w dodatku wyśmienitym przyczynkiem do jeszcze bardziej szczegółowego zagłębienia się w niezwykłe historie sporych Krakowian.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.