Menu

Miasto z przypadku (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788360781906 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Witold Turant 
  • Wydawnictwo Śląsk 
  • Ilość stron 246 
  • Rok wydania 2016 

Opis

„To miasto powstało przypadkiem. Niemało jest miast na tym świecie, które po prostu musiały powstać, ponieważ leżą nad rzekami, u ich ujścia, na skrzyżowaniach pradawnych szlaków komunikacyjnych, posiadały świetne walory obronne, lecz Katowice do nich nie należą. Nie przystają do żadnego z tych modeli. Swoje powstanie, a raczej ponowne narodziny, w formie miasta zawdzięczają kaprysowi czyjednostkowej potrzebie pewnego człowieka inwestującego w szeroki jak na owe czasy przemysł" (fragment)

Witold Turant (ur. 1951 w Katowicach) - absolwent polonistyki Uniwersytetu Śląskiego. Dziennikarz poprzez niemało lat związany z Polskim Radiem Katowice, poeta, tłumacz, prozaik – autor zbioru opowiadań Przygoda na Tylnej Mariackiej. Publikował m.in. Na łamach „Twórczości", „Toposu", „Śląska" oraz „Odry". Zainteresowań naukowych nie stwierdza się, natomiast występuje obfita paleta zainteresowań całkiem nienaukowych: muzyka (jazz, rock, folk), fotografia. W pogodne dni pisze prozą, czasem przechodzącą w esej, w dni deszczowe skłania się ku poezji. Głównie podejmuje tematy związane z historią kultury i cywilizacji, której najistotniej dla niego irytującym wytworem jest miasto. Tematy bukoliczne działają na niego kojąco. Wątki erotyczne obecne, ale bez przesady i samochwalstwa. Podróże na Bliski i Daleki Wschód, a także po Europie to ważne etapy jego życia. Od wielu lat mieszka w Beskidzie Śląskim.

Spis treści

Miasto z przypadku

Ulica Jordana

Ulica Francuska

Śródmieście

Macki przeszłości

Gaz i Pegaz

Miasto ludzi i cieni

Ucieczki i powroty

nowe miejsca

Sny i przeczucia

This is not America

Podziękowania

Nota bibliograficzna

Indeks

kolekcja cyklu: Katowicki Witraż
ISBN: 9788360781906
Kod paskowy: 9788360781906
Autorzy: Turant Witold
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 20286
ilość stron: 246
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 13.5x20.5cm
Głębokość (mm): 120
Waga: 0.286
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.