Menu

Można oszaleć (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788327713520 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Krystyna Rożnowska 
  • Wydawnictwo Wam 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Lot nad kukułczym miastem

Ta książka to spacer dróżkami miasta-ogrodu. Jego bramy są otwarte dla każdego, kto staje do walki ze swoją psychiką.

Sto lat temu otwarto szpital psychiatryczny zaprojektowany według najmodniejszych wzorców. Do dziś przybywają do niego chorzy, aby szukać pomocy i odzyskiwać równowagę w cieniu wiekowych drzew.
Reporterka Krystyna Rożnowska po raz pierwszy odwiedziła szpital w Kobierzynie trzydzieści lat temu. Rozmawiała wtedy z pacjentami stłoczonymi w szarych salach. Zapamiętała ich wylęknione oczy i zniszczone piżamy,dodatkowo ciężką pracę lekarzy i pielęgniarek. Później wielokrotnie wracała, żeby obserwować zdumiewające przeobrażenia. W dzisiejszym zdyszanym świecie to miejsce jest dla wielu azylem, o którym wolą nie mówić, gdy wracają do powszednich zajęć.
Szpital w Kobierzynie to żywy organizm, który od wieku zmienia swoje oblicze. Jego historia to fascynująca biografia nas wszelkich, bardziej albo mniej zagubionych w meandrach ludzkiej psychiki. Poznaj samego siebie.

Stuletnia historia szpitala przedstawiona przez Krystynę Rożnowską to wielobarwna mozaika, niepozbawiona barw ostrych, mrocznych, ale też jasnych i frapujących.
prof. Bogdan de Barbaro

Podtytuł: Osobliwy świat szpitala psychiatrycznego
ISBN: 9788327713520
Kod paskowy: 9788327713520
Autorzy: Rożnowska Krystyna
Kod wydawcy: 23301
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 320
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.10.0
Format: 15.9x24.1
Głębokość (mm): 24
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.