Menu

NARODZINY IMPERIUM ZDOBYWCA TOM 1 - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788361386483 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Iggulden Conn 
  • Wydawnictwo Papierowy Księżyc 
  • Ilość stron 600 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Zdobywca to wspaniały 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – imperium mongolskiego tworzonego poprzez Dżyngis-chana i jego potomków.

Autorem procesu jest Conn Iggulden, obok Bernarda Cornwella najkorzystniejszy aktualnie autor powieści historycznych. Jego poprzednia linia książek o życiu Juliusza Cezara trafiła na listy bestsellerów, jednak światową sławę zapewnił mu istotnie cykl Zdobywca, który pozostał przetłumaczony na ponad 20 języków.

Pierwszy tom cyklu Zdobywca pod tytułem Narodziny Imperium to historia losów Dżyngis-chana jeszcze jako Temudżyna na drodze do jednoczenia zwaśnionych plemion i tworzenia podwalin imperium.

Temudżyn, syn chana z plemienia Wilków, ma zaledwie jedenaście lat, gdy jego ojciec zostaje śmiertelnie raniony w trakcie tatarskiej zasadzki. Po śmierci Jesugeja plemię porzuca rodzinę chłopca na mongolskim stepie bez pożywienia i jurty, skazując ich na pewną śmierć.

Aby przeżyć, chłopak musi szybko dorosnąć, zmierzyć się z okrutną rzeczywistością i stawi czoła zarówno bezlitosnym wrogom, jak i okrutnej przyrodzie. Samotny człowiek albo rodzina posiadają nikłe szanse na przetrwanie bez wsparcia plemienia.

Temudżynowi udaje się jednak zgromadzić wokół siebie innych wyrzutków i stworzyć z nich klan. W chwilach rozpaczy, w głowie chłopca rodzi się wizja zjednoczenia wszystkich zwaśnionych plemion.

Wkrótce zapanuje nad nimi i przybierze imię chana morza traw – Dżyngis-chana.

Iggulden jest klasą dla siebie w gatunku powieści historycznej o epickim rozmachu.
Daily Mirror

Epicka powieść historyczna w najlepszym wydaniu: ekscytująca, trzymająca w napięciu, barwnie napisana i należycie osadzona w faktach.
Publishers Weekly

Tytuł oryginału: Genghis: Birth of an Empire
seria cyklu: ZDOBYWCA
ISBN: 9788361386483
Kod paskowy: 9788361386483
Autorzy: Iggulden Conn
Tłumaczenie: Fejdych Anna i Jarosław
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 31265
Numer kolejny tomu: 1
ilość stron: 532
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 34
Waga: 0.498
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.