Menu

Niepodległa! (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375532425 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Andrzej Nowak 
  • Wydawnictwo Biały Kruk 
  • Ilość stron 368 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Profesor Andrzej Nowak pisze: „Sens odzyskanej w roku 1918 niepodległości zrozumiemy tylko wtedy, gdy nie stracimy z oczu tego ogromnego dziedzictwa, które broniła ona przez poprzednie wieki. Ani też tego dramatu, jakim stała się próba zniszczenia tego dziedzictwa poprzez rozbiory". Nie zrozumiemy również bez takich dzieł jak „Niepodległa!", które niesie wielki ładunek danych i zarazem objaśnia procesy prowadzące do odzyskania wolności i utrwalenia granic państwa. Książka jest tylko na pozór kroniką lat 1864–1924. Wypunktowane wydarzenia tworzą bowiem nad wyraz logiczny ciąg historyczny. Autor uświadamia Czytelnikowi nieprzystępną drogę do wolności, na której złożono tyle ofiar... Widać jak spory i przeróżny to był wysiłek – z tego trzeba zdawać sobie dziś sprawę, żeby znów nie utracić ogromu polskiego dziedzictwa. Ta książka nie tylko edukuje, lecz wzywa każdego Polaka do systematycznych działań na rzecz ojczystej wspólnoty, uświadamia sens takiego działania i skutki jego ewentualnego zaniechania.
przeróżne były koncepcje, różnorodne wizje,zawsze na końcu ten sam cel: NIEPODLEGŁA. Jedni zmierzali doń budząc narodowego ducha i walcząc piórem. Inni na deskach scenicznych, przy sztalugach lub partyturach. Jeszcze inni budowali podstawy gospodarcze. Musieli się też znaleźć tacy, którzy zaryzykują własnym życiem, chwycą za broń, a następnie stworzą potężne podwaliny polskiego wojska, bez którego II Rzeczpospolita nawet gdyby powstała, to nie jako suwerenna, ale jakaś ułomna, pozorowana. Po kilkunastu miesiącach II Rzeczpospolita miała już prawie milionową armię, która odparła i przegoniła bolszewików! Rola Józefa Piłsudskiego jest w tym dziele nie do przecenienia. Oczywiście nad dziełem niepodległości pracowali także inni politycy, już od czasów zaborów. Cóż to były za konkretne osobowości – spotkajmy się z nimi! Ta książka na to pozwala, na dodatek dzięki wyjątkowej, bogatej warstwie ilustracyjnej.

Podtytuł: 1864-1924. Jak Polacy odzyskali Ojczyznę
ISBN: 9788375532425
Kod paskowy: 9788375532425
Autorzy: Nowak Andrzej
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 28398
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 368
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 20.3x24.7
Głębokość (mm): 36
Waga: 1.455
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.