Menu

Ogniwa zakładowe i sekcje branżowe NSZZ (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380983953 
  • Oprawa twarda 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej 
  • Ilość stron 400 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Masowe protesty robotnicze latem 1980 r. I powstanie i działalność NSZZ „Solidarność" w latach 1980–1981 od samego początku budziły spore zainteresowanie badaczy różnych dyscyplin, dziennikarzy, a także polityków. Nie ulega wątpliwości, że powstanie niezależnego od komunistycznych władz związku zawodowego i zapoczątkowanie przez niego ruchu odnowy były wyjątkowym zjawiskiem społecznym i politycznym, które z ochotą poddawano opisowi i analizie. Na tym tle zainteresowanie badaczy historią zakładowych struktur „Solidarności" wciąż wydaje się niewystarczające, a przecież to w zakładach pracy narodziła się „Solidarność" i z nich wywodzili się związkowi liderzy.
wydajne struktury zakładowe decydowały o powodzeniu strajków, a także innych form protestu. Ponadto właśnie tam znajdował się pierwszy stopień związkowej demokracji. W stanie wojennym wyprodukowano podstawowe ogniwa oporu społecznego tajne/tymczasowe komisje zakładowe, a od końca 1986 r. Następowała stopniowa odbudowa jawnych komórek NSZZ „Solidarność".
Autorzy zaprezentowanych w książce studiów z powodzeniem zmierzyli się z tym tematem, ukazując na potężnych przykładach historię narodzin, rozwoju, walki podziemnej i odbudowy związku w zakładowych strukturach. Publikacja częściowo wypełnia dotkliwą lukę w badaniach nad organizacjami zakładowymi i sekcjami branżowymi NSZZ „Solidarność".

Kod paskowy: 9788380983953
Redakcja: Sołtysiak Łukasz, Waligóra Grzegorz
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 30552
liczba stron: 400
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 25.1x17.9
Głębokość (mm): 24
Waga: 0.82
Język oryginału: polski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.