Menu

PAKIET Medycyna III Rzeszy + Eksperymenty medyczne w KL Auschwitz

Cechy produktu

  • Autor Irena Strzelecka 

Opis

Tytuł: AUSCHWITZ MEDYCYNA III RZESZY I JEJ OFIARY - Ernst Klee

Rok wydania: 2014 ilość stron: 508 rozmiary: 12,5x 20,5 cm ISBN: 978-83-242-2629-0

Na podstawie nieznanych dotychczas dokumentów Ernst Klee odkrywa historię katów w białych fartuchach, lekarzy, którzy swym pacjentom, jeńcom wojennym, więźniom obozów koncentracyjnych wyznaczyli rolę królików doświadczalnych. Ich zleceniodawcami były znane w świecie producenta, instytuty uniwersyteckie, a w głównej mierze Wehrmacht. Klee opisuje rolę lekarzy obozowych, po raz pierwszy publikuje ich listę - wielu z nich po wojnie nadal pracowało w zawodzie.

Tytuł: Głosy Pamięci 2. Zbrodnicza medycyna. Eksperymenty medyczne w KL Auschwitz - Irena Strzelecka

Format: 25 x 18cm ilość stron: 172 ISBN: 978-83-60210-69-7 Oświęcim 2008

W drugiej części "Głosów Pamięci", do której rys historyczny napisała Irena Strzelecka, przedstawiono sylwetki lekarzy SS, którzy w KL Auschwitz przeprowadzali zbrodnicze eksperymenty medyczne: Carla Clauberga, Horsta Schumanna, Josefa Mengele, Emila Kaschuba, Eduarda Wirthsa, Bruno Webera, Helmuta Vettera, Friedricha Entressa i Johanna Paula Kremera. Opisano jeszcze Augusta Hirta - dyrektora Instytutu Anatomii w Uniwersytecie Rzeszy w Strasburgu oraz Kurta Heissmeyera - który przeprowadzał eksperymenty medyczne w obozie Neuengamme.

Każdemu z lekarzy przyporządkowano kopie wybranych fotografii i dokumentów znajdujących się w Archiwum Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

W drugiej części "Głosów Pamięci" umieszczono dodatkowo przykładowe scenariusze lekcji historii i lekcji wychowawczej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.