Menu

Pierwsza Wojna Światowa (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377730447 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Arthur Max 
  • Wydawnictwo RM 
  • Ilość stron 274 
  • Rok wydania 2014 

Opis

W 1972 roku grupa naukowców, a także archiwistów Imperial War Museum podjęła się skomplikowanego zadania prześledzenia losów zwykłych mężczyzn i pań, którzy żyli podczas jednego z najcięższych okresów historii współczesnej: pierwszej wojny światowej.
Przeprowadzono wywiady z weteranami z wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Australii i Kanady, pytając o ich codzienne doświadczenia na froncie i poza nim. Tworzone przez badaczy archiwum dźwiękowe należy do najważniejszych tego typu dokumentów. Trzydzieści lat po jego powstaniu Max Arthur na podstawie nagrań napisał tę oto książkę – niezwykły obraz pierwszej wojny światowej widziany oczami tych, którzy ją przeżyli.

Żyje już szczególnie niewielu ludzi, którzy walczyli w okopach pierwszej wojny światowej. Jednak wspomnienia żołnierzy zawarte w książce Maxa Arthura brzmią tak świeżo, jakby spisano je wczoraj to coś unikatowego. „The Mail on Sunday"

Książka ta pozwala zobaczyć, jak było na froncie zachodnim. To wyjątkowe przedsięwzięcie. Naprawdę oddaje nasze doświadczenia, naszego ducha, mówi naszymi głosami, przekazuje nasze wspomnienia. Albert „Smiler" Marshall, Batalion 105., Wojska Ochotnicze Essex i Korpus Karabinów Maszynowych 1915–1918

Te historie są bardzo poruszające, a świadkowie wydarzeń opisują je z wielką precyzją i zaangażowaniem. „The Times"

Podtytuł: Świadkowie. Zapomniane głosy.
ISBN: 9788377730447
Kod paskowy: 9788377730447
Autorzy: Arthur Max
Kod wydawcy: 20215
Miejscowość: Warszawa
Oprawa: Miękka
Format: 15.5x21.5cm
Języki: polski

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.