Menu

Pionierska Harcerka (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380952706 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Władysław Nekrasz 
  • Wydawnictwo Impuls 
  • Ilość stron 236 
  • Rok wydania 2018 

Opis

linia wydawnicza „Przywrócić Pamięć" ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1946.
Reprint z 1921 r. "prekursorska Harcerka".
Poruszając temat zaznaczony w tytule, chciałbym pionierkę, jako jeden z działów pracy harcerskiej, postawić na pewnem określonem stanowisku w stosunku do ogółu zadań harcerstwa, względnie wyznaczyć jej pewne zadania, które w dziedzinie wychowania harcerskiego wypełniać będzie celowo i systematycznie.
W ciągu dziesięciu ubiegłych lat pionierka zajmowała w harcerstwie miejsce dość podrzędne, nie posiadając określonego zakresu ćwiczeń ani systemu. Uprawiano budowę mostów albo kładek, kuchni polowych i szałasów, brakło jednak w tem określonej metody, któraby świadomie prowadziła do celu. Naśladowaliśmy na ogół Anglików pod tym względem prawie bez zmian przyjęliśmy ich programy, co gorsza, chwyciliśmy się typowo techniki przedmiotu, nie zgłębiając jego wartości wychowawczych. Wykwalifikowanych instruktorów było ledwo paru.
Każdy, kto się zajmował pionierką działał na własną rękę, podług własnej metody lub wcale bez metody, jak to dziś jeszcze się dzieje w niektórych ważnych dziedzinach pracy harcerskiej (przyroda).
Doświadczalnem polem i terenem rozwoju pionierki były przedewszystkiem kursa instruktorskie. Kursa urządzane do 1914 r. W Skolem poprzez Związkowe Naczelnictwo Skautowe we Lwowie, jeżeli chodzi o pionierkę, szkoliły instruktorów z zasady w zakresie technicznym. Od roku 1916, na Rusi, gdzie wojny, jak w kraju, bezpośrednio nie odczuwano, Naczelnictwo Kijowskie, w gronie którego znajdowało się paru „skolszczan" organizuje kursy, osiągając pokaźne pogłębienie przedmiotu.

Podtytuł: dla drużyn męskich i kobiecych, kolonij letnich i kursów
ISBN: 9788380952706
Kod paskowy: 9788380952706
Autorzy: Nekrasz Władysław
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 21984
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 236
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 11.8x15.7
Głębokość (mm): 21
Waga: 0.208
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.