Menu

Polakom i psom wstęp wzbroniony Niemiecka okupacja w Kraju Warty (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380620988 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Piotr Świątkowski 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 312 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Polakom i psom wstęp wzbroniony historia Kraju Warty opisana bez sentymentów, w piekielnie solidny sposób.
W większości książek związanych z okupacją niemiecką autorzy przedstawiają życie codzienne Polaków w Generalnym Gubernatorstwie. Piotr Świątkowski bez znieczulenia pokazuje obraz okrucieństw Niemców w Kraju Warty i szuka śladów wojny w naszych czasach. Odwiedza Polaka, który pomagał Niemcom w obozie w Chełmnie nad Nerem, razem z rodziną Franciszka Witaszka obala mit doktoratruciciela, wysłuchuje volksdeutscha, który nie czuje się winny, jedzie do niewielkiej wioski nad Prosną szukać ostatniego żyjącego świadka śmierci Żydów. W historiach tych przewija się także i spina książkę swoistą klamrą postać prof. Edwarda Serwańskiego, działacza konspiracyjnej niepodległościowej organizacji Ojczyzna, który za swoją niezłomną postawę był więziony we Wronkach, a później inwigilowany do 1989 roku przez SB.
Piotr Świątkowski
Piotr Świątkowski (ur. 1980) jest dziennikarzem Polskiego Radia w Poznaniu, współpracownikiem dominikańskiego miesięcznika W drodze, autorem audycji i reportaży historycznych. Razem z historykiem Jarosławem Burchardtem wydał książkę Szpieg, który wiedział za niedużo. Tajemnice kontrwywiadu PRL poświęconą Zenonowi Celegratowi, agentowi CIA z Leszna.


Autorzy: Piotr Świątkowski
Data premiery: 2017-02-14
EAN: 9788380620988
Format: 15x22,5 cm
ilość stron: 312
ISBN: 9788380620988
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Rebis

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.