Menu

Polki, które zmieniły wizerunek kobiety Historia n- bezpłatny odbiór zamówień w Krakowie (płatność gotówką lub kartą). (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328710405 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Joanna Puchalska 
  • Wydawnictwo Muza 
  • Ilość stron 416 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Bohaterki tej książki były na swój sposób niezwykłe, wychodziły poza stereotypowe role społeczne przypisywane kobiecie. Każda z tych wspaniałych pań miała też w sobie ogromną siłę życiową, która pozwalała dokonywać rzeczy sporych.

Elżbieta z Lubomirskich Sieniawska to ponadprzeciętnie inteligentna mecenaska sztuki, przez pewien czas właścicielka Wilanowa. Jej wychowanką była sławna poetka epoki saskiej, Elżbieta Drużbacka.

Joanna Żubrowa, pierwsza kobieta odznaczona Krzyżem Orderu Virtuti Militari, walczyła w armii napoleońskiej jako regularny żołnierz, co ponad dwieście lat temu było bardziej niżeli niezwykłe.

Ewa Felińska, ziemianka, którą historia zmusiła do bycia uczestniczką spisku i zesłanką. Była poczytną autorką powieści i pamiętników, a jedno z jej dzieci pozostało świętym Kościoła katolickiego.

Antonina Walicka, założycielka i przełożona znanej warszawskiej pensji wychowała kilka pokoleń młodych Polek na korzystne patriotki i mądre kobiety.

Jedna z najpiękniejszych Polek międzywojnia Irena Iłłakowiczowa zasłużyła się w okupowanej przez Niemców Polsce jako perfekcyjna agentka konspiracyjnego wywiadu.

Mistyczka Wanda Boniszewska aresztowana w 1950 roku trafiła do sowieckich więzień i łagrów. Nie tylko nie dała się złamać, ale za jej sprawą dochodziło do nawróceń jej prześladowców.

Autorka przybliża także portrety dwóch nieco zapomnianych pisarek i publicystek z Kresów Konstancji Skirmuntt i Janiny z Puttkamerów Żółtowskiej.

Mądre, silne, żeńskie. Dziesięć nieszablonowych, pełnych temperamentu Polek, kierujących się w życiowych wyborach miłością do rodziny i ojczyzny.

Podtytuł: Historia niezwykłych Polek
ISBN: 9788328710405
Kod paskowy: 9788328710405
Autorzy: Puchalska Joanna
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20177
liczba stron: 416
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 17.0x25.0cm
Głębokość (mm): 32
Waga: 0.845
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.