Menu

Południowo-wschodnia polityka Polski od koronacji Jagiełły do śmierci Jadwigi i bitwy nad Worsklą (1 - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378893271 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Józef Skrzypek 
  • Wydawnictwo Napoleon V 
  • Ilość stron 104 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Druga połowa XIV w., a zwłaszcza przełomowe lata w dziejach Polski, związane z datami 1382 i 1386, znalazły w literaturze historycznej bogate opracowania. Jako punkt ciężkości, ku któremu w głównej mierze ciążyły prace badaczy, pojawiał się problem unii polsko-litewskiej,, a także silnie z nim związane sprawy krzyżackie. Sporo uwagi literatura poświęciła na dodatek tzw.?zagadnieniom wschodnim?, które niemal bezpośrednio po koronacji Jagiełły weszły
w orbitę zainteresowań politycznych polskich, o mnóstwo mniej natomiast poświęcając uwagi terenowi południowemu i południowo-wschodniemu. Odcinek południowo-wschodni w polityce polskiej z końcem XIV wieku, rozważany jako nierozdzielna część całokształtu ówczesnej polityki, rzuca mnóstwo nowego światła na sprawy i kwestie, które dopiero w późniejszych czasach dojrzewają i rozwijają się jako zagadnienia polityczne pierwszorzędnej wagi.
Zadaniem niniejszej pracy jest przedstawienie wypadków i zjawisk politycznych, jakie miały miejsce na Węgrzech w latach 1386-1399, a także stosunek, jaki zachodził między Węgrami a Polską w tym właśnie czasie. Ponieważ w ramach tematu znajdują się, z natury rzeczy, sprawy mołdawsko-wołoskie, a do pewnego stopnia i węgiersko-krzyżackie, nie mówiąc o tureckich i bałkańskich, wszystkie zostały rozpatrzone właśnie pod kątem widzenia stosunków polsko-węgierskich.


Autorzy: Józef Skrzypek
EAN: 9788378893271
Format: 17x24 cm
liczba stron: 104
ISBN: 9788378893271
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Napoleon V

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.