Menu

Powstanie i upadek III Rzeszy T.1 (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378899136 
  • Oprawa twarda 
  • Autor William L Shirer 
  • Wydawnictwo Napoleon V 
  • Ilość stron 315 
  • Rok wydania 2019 

Opis

"Ta wyczerpująca kronika drogi Hitlera do władzy, nagrodzona National Book Award, jest nazywana "jednym z najważniejszych dzieł historycznych naszych czasów" (The New York Times).

Hitler chełpił się, że III Rzesza przetrwa tysiąc lat. Upadła po zaledwie dwunastu. Ale w tym krótkim okresie doszło do najmocniej katastrofalnych wydarzeń znanych zachodniej cywilizacji.
Żadne inne imperium nie zostawiło po sobie takiego morza dokumentów, opisujących jego narodziny i zagładę. Gdy zaciekła wojna dobiegała końca, lecz zanim naziści zdążyli zniszczyć swoje akta, domagający się bezwarunkowej kapitulacji Alianci weszli w posiadanie wyczerpującej historii imperium koszmaru stworzonego poprzez Adolfa Hitlera. Zdobycz obejmowała świadectwa nazistowskich przywódców, ale także więźniów obozów koncentracyjnych, dzienniki urzędników, transkrypcje tajnych narad, rozkazy wojskowe, prywatne listy - kolosalną dokumentację, opisującą dążenie Hitlera do podboju świata.
William L. Shirer, popularny korespondent zagraniczny i historyk, który od 1925 r. Obserwował i opisywał nazistów, przesiewał te góry dokumentów poprzez pięć i pół roku. Owocem jego tytanicznej pracy jest monumentalne dzieło, powszechnie uznawane za wyczerpujący opis najstraszniejszych rozdziałów w dziejach ludzkości.
Ten światowy bestseller został renomowany za podstawową, konwencjonalną pracę na temat nazistowskich Niemiec.

RECENZJE

"Monumentalne dzieło, przerażająca, lecz zarazem porywająca opowieść", Theodore H. White.

"Wybitne dzieło naukowe, obiektywne metodologicznie, trzeźwe w ocenie, celne we wnioskach", Hugh Trevor-Roper, The New York Times Book Review.

"Jedno z najważniejszych dzieł historycznych naszych czasów", Orville Prescott, The New York Times.

"Jedna z najistotniej efektownych historii, jakie kiedykolwiek opowiedziano", John Gunther.

O AUTORZE

William Lawrence Shirer (1904-1993) był amerykańskim dziennikarzem i historykiem. Stał się znany dzięki emitowanym przez CBS audycjom, nadawanym z Berlina w pierwszym roku II wojny światowej.
Shirer zdobył rozgłos już po przedstawieniu tego okresu w swym Berlin Diary (wydanym w 1941 r.), lecz jego szczytowym osiągnięciem okazała się wydana w 1960 r. Książka Powstanie i upadek III Rzeszy. Od tamtej pory była ona wielokrotnie wznawiana i tłumaczona na inne języki. "

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.