Menu

Prawdziwa historia Neda Kelly'ego (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380320819 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Carey Peter 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 464 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Brawurowa opowieść o życiu i śmierci najsłynniejszego australijskiego bandyty.
Kochali go prości ludzie, a policja, sędziowie i bankierzy usilnie próbowali zaprowadzić na szubienicę. Ned Kelly już w chwili narodzin był skazany na stryczek. Zanim stał się mordercą policjantów i koniokradem, wychowywał się w biednej, pozbawionej ojca irlandzkiej rodzinie. Od dziecka przyzwyczajony do ciężkiej pracy, w pogoni za lepszym życiem trafił pod skrzydła lokalnego przestępcy. Prędko wprawił się przy nim w bandyckim fachu.
Ćwicząc jazdę konną, strzelecką celność i wiedzę o ludzkich słabościach, stał się nad wyraz niebezpiecznym, lecz też najistotniej podziwianym rozbójnikiem.
Byłby jednak zaledwie jednym z wielu pospolitych przestępców, gdyby nie jego niezwykła energia i talent do pakowania się w kłopoty. Carey nie szczędzi czytelnikowi opisów krwawych bijatyk, szaleńczych pościgów i utarczek z policją, a potem czarnej, więziennej beznadziei. Jego bohater łamie prawo i zarazem sam jest łamany przez bezwzględny kolonialny system.
To powieść dla miłośnikow przygody i pełnego wartkiej akcji kryminału, rozgrywającego się w świecie, który dawno odszedł. Takich historii i takich bohaterów już się nie spotyka.
Za „Prawdziwą historię Neda Kelly'ego" w 2001 roku Peter Carey otrzymał swoją drugą nagrodę Bookera – prestiżowe wyróżnienie przyznawane autorom najkorzystniejszych powieści anglojęzycznych.

Tytuł oryginału: True History of the Kelly Gang
ISBN: 9788380320819
Kod paskowy: 9788380320819
Autorzy: Carey Peter
Tłumaczenie: Moltzan-Małkowska Magdalena
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 32032
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 464
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.5x20.5cm
Głębokość (mm): 28
Waga: 0.414
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.