Menu

Problemy regionalne Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu u progu XXI wieku (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788362751792 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo Rambler 
  • Ilość stron 278 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Problem regionalizmu w stosunkach międzynarodowych zyskuje stopniowo na znaczeniu, w szczególności w kontekście głoszonego odwrotu od procesów globalizacji. O ile lata 90. XX wieku ewidentnie wskazywały na procesy współpracy i integracji w skali całego globu, o tyle początek XXI wieku demonstruje, że integracja na niższym poziomie, regionalnym, a czasem między- czy transregionalnym, jest zjawiskiem, które w coraz pokaźniejszym stopniu zaczyna dominować w systemie globalnym.

Regionalizm możemy postrzegać, co przede wszystkim się dzieje, w kontekście integracji czy współpracy, lecz także w kontekście rywalizacji ograniczonej do podsystemu regionalnego. To właśnie problemy podsystemów regionalnych są dominującym tematem niniejszej pracy zbiorowej.

Szczególny nacisk położono tutaj na kwestie regionalne w Azji, Afryce, lecz też w regionie Bliskiego Wschodu, który w jakiś sposób przynależy do obu powyższych,równocześnie ze względu na specyfikę polityczną, społeczną czy kulturową zasługuje na odmienne potraktowanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.