Menu

Proces norymberski. Trzecia Rzesza przed sądem (wyd. 2) (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377738344 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Leeb Johannes|Joe J. Heydecker 
  • Wydawnictwo RM 
  • Ilość stron 680 
  • Rok wydania 2017 

Opis

20 listopada 1945 roku przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze po raz pierwszy w historii stanęli przedstawiciele najwyższych władz pokonanego mocarstwa, oskarżeni o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości. Główny cykl, w którym sądzeni byli m.in. Hans Frank, Joachim von Ribbentrop i Hermann Gring umożliwił pokazanie Niemcom i światu ponurego obrazu Trzeciej Rzeszy zapisanego w tysiącach zeznań i dokumentów dowodów niewyobrażalnych zbrodni i obnażenia skali kłamstw, jakimi Hitler i jego poplecznicy karmili Europę.
Książka Joego Heydeckera, obecnego w trakcie wszelkich procesów jako korespondenta radia i prasy, po raz pierwszy ukazała się 1958 roku, gdy wspomnienia o procesie wciąż były żywe wśród społeczeństwa. Nie przestała jednak być aktualna również teraz. To monumentalne dzieło nie tylko przedstawia tło procesu i przywołuje atmosferę tamtych lat, zawiera zeznania oskarżonych i świadków, a także sentencje wyroków. Opisuje dodatkowo wydarzenia, jakich proces był zwieńczeniem narodziny ideologii i drobiazgowo zaplanowany sposób wcielenia jej w życie za pomocą idealnie prowadzonej propagandy, systematycznie kształtowany w społeczeństwie antysemityzm, bezkarność Trzeciej Rzeszy w obliczu coraz bardziej bezsilnej Europy. Dzięki czemu książka jest na dodatek wciąż aktualnym komentarzem do konfliktów na tle ideologicznym i narodowościowym, które nastąpiły już po wojnie i tych dziejących się współcześnie. Cały czas pozostaje także wstrząsającym świadectwem niewyobrażalnych zbrodni popełnionych w imię ideologii.
W polskim wydaniu znalazły się także usuwane przed laty przez komunistyczną cenzurę fragmenty dotyczące paktu Hitlera ze Stalinem, a także zbrodni katyńskiej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.