Menu

Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788366005259 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Kate Moore 
  • Wydawnictwo Poradnia K 
  • Ilość stron 469 
  • Rok wydania 2019 

Opis

pokaźna korporacja. Unikatowy artykuł. Śmiertelne ryzyko. Pracownice ofiary. Fascynująca opowieść o wyzysku pań i narażeniu ich na pokaźne niebezpieczeństwo już 30 stycznia ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K.
W latach 20. XX wieku amerykańska marka United States Radium Corporation opatentowała i produkowała nieszablonowy jak na tamte czasy wynalazek: farbę świecącą w ciemności. Składnikiem odpowiedzialnym za ten efekt był radioaktywny rad.
Nieświadome zagrożenia, pracownice fabryk tworzyły pożądane przez klientów przedmioty, a po zakończeniu swojej zmiany same nieomal świeciły w ciemnościach. Kiedy po jakimś czasie zaczęły chorować, producent zignorowała wszelkie zawołania o pomoc i odszkodowania. Rozpoczęła się batalia z korporacją i walka o zdrowie i życie.
Rozpętano w ten sposób jeden z największych skandali tego czasu w Ameryce.
Książka Kate Moore posiada wyczerpującą faktografię. Autorka przywołuje głosy głównych bohaterek skandalu, powołuje się na wzruszające świadectwa jednym zdaniem, historia ta chwyta za serce. I mimo iż od tamtej afery minęło niemal sto lat, temat jest nadal aktualny w świecie, w którym prawa pracownicze i prawa pań są niezmiennie przedmiotem dyskusji.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.