Menu

Roksolana. Władczyni Wschodu (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365280374 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Leslie Peirce 
  • Wydawnictwo Astra 
  • Ilość stron 464 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Fascynująca, wielowarstwowa opowieść z XVI wieku o niebywałej karierze Roksolany, zwanej w dodatku Hürrem – wiejskiej dziewczyny, porwanej, sprzedanej i umieszczonej w stambulskim haremie. Dzięki wdziękowi, inteligencji i elastyczności nie tylko opanowała ona turecki język i kulturę, ale także rozkochała w sobie sułtana z dynastii osmańskiej, a na skutek czego pozostała jego konkubiną, matką jego dzieci, a wreszcie – prawowitą żoną. Sulejman nadzwyczajny, jeden z największych sułtanów wszech czasów, złamał dla Roksolany wieloletnią tradycję, spełniał wszystkie jej zachcianki i dla niej poświęcał przyjaciół. Dla niej przebudowywał pałace, odsyłał niewolnice, które jej się nie podobały oraz napisał zbiór miłosnych wierszy pod pseudonimem. Ona zaś zyskiwała coraz pokaźniejszą władzę, która pozwoliła jej rozwinąć działalność charytatywną na nieprzeciętną skalę,dodatkowo usuwać najważniejsze osoby w państwie.

Lektura Władczyni Wschodu pozwoli zobaczyć kontrowersyjny związek na szczytach władzy z wielu stron – oczami sułtana i jego żony, współczesnych im tureckich kronikarzy, a także europejskich dyplomatów. Przy okazji pozwoli też dowiedzieć się, jak Turcja stała się światowym mocarstwem, jak dynastia osmańska przetrwała z niewielkimi jedynie przerwami od XIII do XX wieku i jaką rolę w tym wszystkim odegrały kobiety takie jak Roksolana – Władczyni Wschodu.

Tytuł oryginału: EMPRESS OF THE EAST
ISBN: 9788365280374
Kod paskowy: 9788365280374
Autorzy: Peirce Leslie
Tłumaczenie: Studencki Maciej
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20962
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 464
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.5x23.5cm
Głębokość (mm): 50
Waga: 0.762
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.