Menu

Serce Bieszczadów. Opowieść o Ustrzykach Górnych (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377294987 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Waldemar Bałda 
  • Wydawnictwo Księży Młyn 
  • Ilość stron 280 
  • Rok wydania 2019 

Opis

To nie jest książka dla wszelkich, lecz to może być książka dla każdego. Nie dla wszystkich - bo nie wszyscy znają Bieszczady i nie wszyscy chcą je poznać, lecz dla każdego - bo każdy może w tych górach znaleźć dla siebie coś i stać się ich miłośnikiem.
A dlaczego jest to książka o Ustrzykach Górnych, a nie o Wetlinie, Cisnej, Lutowiskach czy Solinie? Bo nigdzie indziej, jak tam właśnie, długie dzieje Bieszczadów skupiają się niczym w soczewce, i żaden inny ich zakątek nie wabił nigdy takich tłumów, jak ta wieś. Wieś - legenda, wieś - symbol, a poprzez niemało PRL-owskich lat - oaza prawdziwej wolności dla jakże wielu.
Ustrzyki Górne widziały wszystko i wszystkich. Pasterzy i rolników; tołhajów, partyzantów, żołnierzy; pionierów, budowniczych dróg, leśników; turystów, goprowców, studentów, harcerzy; gagatków spod ciemnej gwiazdy, łapserdaków, wadzących się z Bogiem i diabłem, poetów i natchnionych kochanków.
O nich jest ta książka. Z nich jest ta książka. O wsi na równinie między Połoniną Caryńską, Wielką Rawką i Szerokim Wierchem.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.