Menu

Spojrzenia nie tylko na wschód Od Dolnego Śląska po Syberię XX wiek w historii historiografii i naukach politycznych (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381801799 
  • Oprawa twarda 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Adam Marszałek 
  • Ilość stron 431 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Księga asygnowana Profesorowi Stanisławowi Ciesielskiemu w 65.rocznicę urodzin.

Nie sposób sobie wyobrazić badań wschodnich, studiów o historii Związku Radzieckiego i stalinizmu,myśli politycznej polskiej lewicy, dziejów tzw. Polski Ludowej bez osoby profesora Stanisława Ciesielskiego. Jego, już ponad 40-letnia, aktywność naukowa zaznaczyła się w dobitny sposób na dorobku polskiej historiografii. Bogata i rozmaita twórczość profesora Stanisława Ciesielskiego w niemałej mierze określa miejsce i rangę wrocławskiego ośrodka historycznego w Polsce, a także poza jej granicami.

wyjątkowo trudno o ile to realne, jest też gronu Jego najbliższych współpracowników wyobrazić sobie lepszego, bardziej kompetentnego, wyrozumiałego a zarazem krytycznego przewodnika i współuczestnika trudnej,za każdym razem fascynującej i dającej w konsekwencji dużo satysfakcji przygody w eksploracji przeszłości.

Jego aktywność naukowa nierozerwalnie związana była z odpowiedzialnością, jaką odczuwał i jakiej dawał wyraz, za losy wrocławskiego środowiska historycznego. Naznaczone głęboką troską, celne, uargumentowane, zmuszające do refleksji wypowiedzi w trakcie posiedzeń rozmaitych gremiów uniwersyteckich, a także pozauczelnianych cechowały i znamionuje wzgląd i dbałość o zachowanie trafnego poziomu naukowego, ale także o godność i szacunek dla republiki uczonych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.