Menu

Sprawa honoru (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365973689 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Stanley Cloud|Lynne Olson 
  • Wydawnictwo Marginesy 
  • Ilość stron 496 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo przyczyniły się do uratowania Anglii w czasie bitwy powietrznej w 1940 roku. To także opowieść o zaskakującej zdradzie, jakiej dopuścili się alianci pod koniec II wojny światowej.
Losy pięciu pilotów znanego Dywizjonu 303, którzy weszli do grona najbardziej bohaterskich i wydajnych lotników II wojny światowej. Źródłami są nieoficjalny dziennik dywizjonu, pełen osobistych relacjami ze starć z nieprzyjacielem, oraz z listy, wywiady, wspomnienia, opowieści i zdjęcia.
Towarzyszymy pilotom w czasie szkolenia przed wojną, ich dramatycznej ewakuacji do Francji, a później do pokaźnej Brytanii, w której – początkowo pogardliwie potraktowani poprzez RAF – odegrali kluczową rolę w bitwie o Anglię, a ich brawura i umiejętności w bezpośrednich starciach na śmierć i życie z niemieckimi messerschmittami przeszły do legendy. Poznajemy także ich powojenne losy, gdy marzenia o niepodległości zostały brutalnie rozwiane, a Polska oddana Związkowi Radzieckiemu.
Sprawa honoru odkrywa historię Polski w czasie II wojny światowej i dzieje wielotysięcznej armii żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych walczących u boku aliantów. Opowiada o nieprzerwanych zmaganiach z Hitlerem i Stalinem, długiej walce o niepodległość i o oszustwie, które boleśnie dotknęło Polskę.
znakomita historia, znakomicie opowiedziana. Opowieść o bohaterstwie i zdradzie, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Ta książka powinna ukazać się dawno temu.
Norman Davies
Zdumiewające dzieło! Lynne Olson i Stanley Cloud przedstawiają nam fascynującą relację ze wspaniale udokumentowanej śmiałej, bohaterskiej walki grupy polskich pilotów wojskowych i poprzez ich losy ukazują w skrócie niełatwą i bolesną historię Polski i Europy w czasie drugiej wojny światowej.
Ryszard Kapuściński
Fascynująca opowieść o męstwie jednostek i politycznej zdradzie. Staje w jednym szeregu z najnowszymi bestsellerami o żołnierzach drugiej wojny światowej.
Zbigniew Brzeziński
Olson i Cloud uczynili historię pilotów tematem fascynującej, napisanej z pasją relacji o zdradzie, jakiej wobec Polski dopuściły się duża Brytania i Stany Zjednoczone.
Andrew Nagorski, „Newsweek"
To nie tylko hołd złożony polskim pilotom, lecz – w szerszym aspekcie – dobitne oskarżenie pragmatyzmu politycznego obszernej Brytanii i Ameryki, które w późniejszej fazie wojny odwróciły się od Polski, tchórzliwie próbując udobruchać Stalina. Wciągnięci w opis jednostkowych losów Polaków, którzy ewakuowali się z kraju w 1939 roku, aby walczyć u boku aliantów, zagłębiamy się w tragiczną opowieść o politycznej zdradzie i ciosie w plecy.
„The Times of London"
Lynne Olson i Stanley Cloud są małżeństwem i mieszkają w Waszyngtonie. Stanley Cloud przez sporo lat pracował dla prestiżowego magazynu „Time", był także korespondentem politycznym i korespondentem Białego Domu. Lynne Olson była moskiewską korespondentką agencji Associated Press i korespondentką przy Białym Domu dla gaze

Podtytuł: Dywizjon 303 Kościuszkowski: zapomniani bohaterowie II wojny Światowej
ISBN: 9788365973689
Kod paskowy: 9788365973689
Autorzy: Olson Lynne, Clud Stanley W.
Tłumaczenie: Grabowska Małgorzata, Grabowski Andrzej
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 31260
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 496
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 17.9x22.9
Głębokość (mm): 31
Waga: 0.82
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.