Menu

Sto lat warszawskiego metra. Od pomysłu do realizacji (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788366195202 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Jakub Jastrzębski 
  • Wydawnictwo Skarpa Warszawska 
  • Ilość stron 282 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Historia projektowania metra w Warszawie liczy już ponad 100 lat. Tak, to nie pomyłka, zaczęto je planować ponad wiek temu.

Dzieje projektów i budowy kolei podziemnej w stolicy to długa i pasjonująca historia, tocząca się między propagandą a tajemnicą. To dlatego przez lata wokół metra narosło sporo mitów. A o faktachniejednokrotnie było wiadomo niewiele. Albo zupełnie nic, jak o nigdzie dotąd nie opisanym projekcie warszawskiego metra z 1918 roku. Został on szczegółowo opracowany przez pracowników ratusza jeszcze przed odzyskaniem poprzez Polskę niepodległości!

A historia warszawskiego metra skrywa mnóstwo tajemnic. Czy budowa metra rozpoczęłaby się, gdyby nie wybuch II wojny światowej? Jak miał wyglądać znak metra wyłoniony w konkursie z 1938 roku? Co pozostało po pracach rozpoczętych w latach 50. XX wieku? Jaki związany z metrem projekt, postulowany już w latach 20., zrealizowano pod koniec lat 60.? Który gotowy fragment tunelu I linii czekał 15 lat, zanim pojechały nim składy metra? Oprócz odpowiedzi na te pytania w książce Jakuba Jastrzębskiego znalazło się dużo innych ciekawostek oraz liczne ilustracje, z których część nie była nigdy publikowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.