Menu

Strategia Syjonu (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365842039 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Reed Douglas 
  • Wydawnictwo WEKTORY 
  • Ilość stron 470 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Douglas Reed (1895-1976) był angielskim dziennikarzem, a w latach międzywojennych pełnił funkcję korespondenta czasopisma „The Times" ze środkowej Europy. Międzynarodową sławę przyniosły mu jego analizy polityczne, a zwłaszcza opublikowana w 1938 roku książka Insanity Fair, w której w ładny sposób diagnozował duchową kapitulację Zachodu w obliczu nazistowskiego totalitaryzmu i komunizmu.
The Controvery of Zion, którą ukazujemy czytelnikowi polskiemu pod lepiej oddającym treść pracy tytułem Strategia Syjonu, napisana pozostała poprzez Reeda w latach pięćdziesiątych XX wieku, lecz opublikowano ją w niszowym wydawnictwie dopiero po dwóch dekadach. Znana z zróżnicowanych internetowych, nie za każdym razem kompletnych wydań książka stała się obiektem licznych ataków i krytyk ze względu na śmiałe hipotezy stawiane poprzez autora. Bez wątpienia dużo z nich jest dyskusyjnych, inne być może błędne, lecz to, co pisze Reed, nie pozostawia czytelnika obojętnym. Jego obficie udokumentowana historia świata widziana poprzez pryzmat politycznej strategii narodu wybranego, a zwłaszcza historia ostatniego stulecia, jest czymś, z czym warto się zapoznać, choćby jeśli nie zaakceptuje się wszelkich twierdzeń autora. Z tego także względu postanowiliśmy przedstawić polskim czytelnikom tę kontrowersyjną książkę w pełnej wersji, uzupełnioną o dopełniające przypisy i komentarze. Nie ma wątpliwości, iż wiedza o naszej przeszłości jest tym, co pomoże zrozumieć nam miejsce, w którym aktualnie jesteśmy – a książka Reeda z całą pewnością takiej wiedzy dostarcza.

ISBN: 9788365842039
Kod paskowy: 9788365842039
Autorzy: Reed Douglas
Kod wydawcy: 30345
ilość tomów: 2
Numer kolejny tomu: 1
Miejscowość: Wrocław
ilość stron: 470
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.7x23.4
Głębokość (mm): 23
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.