Menu

Szkolnictwo wojskowe kadry zawodowej w Polsce do 1939 roku - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378892724 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Johannes Kromayer, Georg Veith 
  • Wydawnictwo Napoleon V 
  • Ilość stron 339 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Polska siła zbrojna ma ponad tysiącletnią historię. Z kolei szkolnictwo wojskowe przygotowujące kadrę dla niej liczy niespełna trzysta lat, do tego uwzględnić należy 123 lata niewoli narodowej. Było to pokaźne opóźnienie wobec państw Europy Zachodniej. W pracy pokazane pozostały tego przyczyny.
Niniejsza publikacja podzielona pozostała na pięć rozdziałów. W pierwszym analizie poddano funkcjonowanie tegoż szkolnictwa do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Poprawniejsze warunki dla uruchamiania pewnych form szkolenia kadry dla potrzeb narodowej siły zbrojnej nastały w dekadzie poprzedzającej wybuch I wojny światowej i to jedynie w Galicji. Skorzystał z tego ruch strzelecki i w mniejszej skali inne polskie stronnictwa niepodległościowe. Docenić należy wkład tej formy edukacyjnej w przygotowanie dość licznych zastępów kadry zawodowej dla odradzającego się w 1918 r. Wojska Polskiego. Podobnie odnieść się należy do szkolnictwa wojennego I wojny światowej, które także miało swój udział w przygotowywaniu kadr dla tegoż wojska.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.