Menu

Szlak Andersa T.39 Na warcie do końca (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381178556 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Norman Davies 
  • Wydawnictwo Edipresse Polska 
  • Ilość stron 92 
  • Rok wydania 2019 

Opis

linia pod patronatem Prof. Normana Daviesa
Marsz Armii Andersa nie ma sobie równych w historii: sto dwadzieścia tysięcy ludzi przeszło
dwanaście tysięcy kilometrów. Rozsypani po "nieludzkiej ziemi" Polacy stawili się na wezwanie generała Andersa, licząc na ocalenie. Granice Związku Sowieckiego przekraczali z nadzieją na powrót do domów. Gdy zwyciężali Niemców pod Monte Cassino, Ankoną i Bolonią, wiedzieli już, iż nadzieje te pozostaną niespełnione. To oni stali się namiastką wolnej Polski. Żołnierzom towarzyszyli cywile: dzieci, kobiety, starcy. Wszyscy oni próbowali normalnie żyć: działały szpitale, szkoły, sierocińce. Trudy ich marszu, codzienne rozterki, poświęcenie w boju, małe radości i duże dramaty składają się tę na opowieść o jednym z najistotniej niezwykłych rozdziałów II wojny światowej.
W linii "Szlak Andersa" demonstrujemy ogromną dostatek ludzi dowodzonych poprzez generała Andersa, cały wachlarz ich uczuć i przeżyć. W każdym z 40 tomów zamieszczono nieznane relacje świadków, niepublikowane dotąd materiały archiwalne oraz fotografie dokumentujące jeden z najmocniej niezwykłych rozdziałów II wojny światowej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.