Menu

Szpica. od wału zachodniego do zagłębia ruhry. amerykański czołgista i niezwykły pojedynek pancerny w sercu iii rzeszy (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381881364 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Adam Makos 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 440 
  • Rok wydania 2021 

Opis

Bestseller Amazona, „New York Times", „Wall Street Journal", „Los Angeles Times", „USA Today" Autor bestsellerowych Rycerzy wojennego nieba demonstruje autentyczną historię dwóch żołnierzy, pojedynku pancernego, który stoczyli, i niezwykłej więzi, która złączyła dawnych wrogów.

Clarence Smoyer, czołgista amerykańskiej 3. Dywizji Pancernej „Spearhead", to spokojny chłopak z Pensylwanii. Od przybycia do Europy w 1944 r. Załoga jego shermana toczy ciężkie walki na Wale Zachodnim i w Ardenach, obserwując, jak Amerykanie giną w nierównym starciu z niemieckimi czołgami.

Clarence, genialny celowniczy, trafia do pershinga, jednego z 20 nowych wozów dostarczonych na Stary Kontynent. To konkretna broń, lecz i obszerna odpowiedzialność. W czasie wyzwalania Kolonii pojedynek Smoyera z niemieckimi czołgistami zostaje uwieczniony na taśmie filmowej i tam też po raz pierwszy spotyka on Gustava Schaefera, młodego celowniczego wysłanej z samobójczą misją pantery.

Ich drugie spotkanie, niemal 70 lat po tych wydarzeniach, to pojednanie dawnych wrogów i wzruszający finał dramatycznej wojennej historii, która w niezwykły sposób sprzęgła ich losy. Kompania braci w amerykańskim czołgu… Makos zabiera czytelników do wieży pershinga i przedstawia starcia dorównujące najkorzystniejszym momentom Furii.

genialna opowieść bitewna i hołd złożony zwykłym wojownikom. - Jonathan W. Jordan, „Wall Street Journal"

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.