Menu

W poszukiwaniu punktów stycznych - Agata Bachórz, Stachura Krzysztof (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364610172 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Agata Bachórz|Krzysztof Stachura 
  • Wydawnictwo Instytut Kultury Miejskiej 
  • Ilość stron 92 
  • Rok wydania 2015 

Opis

"W poszukiwaniu punktów stycznych. Rekonstrukcja dyskursu o problemach (nie) uczestnictwa w kulturze" to przegląd raportów z badań i innych publikacji na temat przemian kultury w Polsce. Książka może zainteresować samorządowców, planistów miejskich, pracowników socjalnych, ekonomistów czy osoby z instytucji kultury.

Jest też wartościową pozycją dla studentów i wykładowców kierunków społecznych i humanistycznych " ponieważ, jak eksponuje Agata Bachórz " syntetyzuje wątki dotyczące postępowych badań nad kulturą rozproszone w wielu miejscach.

Jest dobrym punktem wyjścia dla śledzenia współczesnej refleksji nad kulturą. Raport wyjątkowo korzystnie podsumowuje tocza"ca" sie" w ostatnich latach w Polsce debate" na temat tego, czym jest kultura, jaka" role" odgrywa w z˙yciu społecznym, jak moz˙na ja" badac´.

Wpisuje sie" takz˙e w dyskusje" nad natura" kulturowej partycypacji, nad deficytami tego rodzaju praktyk i nad moz˙liwymi wariantami ich badania " czytamy we fragmencie recenzji naukowej producent Krajewskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

" Publikacja nalez˙y do tych teksto´w, kto´re wypełniaja"c istota" funkcje" porza"dkuja"ca", wykraczaja" poza proste zadanie systematyzacji i zawieraja" cenna" wartos´c´ dodana"? w postaci interpretacji i krytyki, a także propozycji zmiany analizowanej w nich sfery rzeczywistos´ci.

Książka opisuje zmianę sposobu mówienia o kulturze i jej roli w życiu społecznym. Współcześnie od kultury oczekuje się z reguły, żeby nie była tylko kulturą. Publikacja porusza także problemy uczestnictwa w kulturze, opisując między innymi, bariery uczestnictwa, nowe formy dynamiczności kulturalnej i najróżniejsze typologie uczestnictwa w kulturze.

Autorzy poświęcają uwagę także praktycznym wątkom badań kultury, {pomocn|przydatn)ym dla pracowników instytucji kultury takim jak: badania odbiorców i komunikacja z publicznością. Część metodologiczna opracowania poświęcona jest badaniom praktyk uczestnictwa w kulturze dając, między innymi, przegląd technik badawczych i akcentując nowe sposoby prowadzenia badań.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.