Menu

Wielkie dni małej floty - Dostawa zamówienia do jednej ze 170 księgarni Matras za DARMO (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377857076 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Jerzy Pertek 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Ilość stron 670 
  • Rok wydania 2015 

Opis

świeże wydanie najkorzystniejszej książki, opisującej zmagania polskiej floty w czasie II wojny światowej
obszerne dni niewielkiej floty to kolorowy, napisany z kronikarską pasją i starannością, obraz działań polskiej marynarki wojennej w czasie II wojny światowej – od obrony Westerplatte i Helu w 1939 roku, przez udział polskich okrętów wojennych w bitwie o Atlantyk, inwazje na terytoria Afryki, Włoch i Francji, aż po kapitulację Niemiec w 1945 roku.
Autor szczegółowo omawia nie tylko walki polskich okrętów i statków wojennych prowadzone na morzach i oceanach, ale także działania polskich jednostek rzecznych. Wiernym opisom akcji towarzyszą liczne wspomnienia dowódców i bezpośrednich uczestników walk, a także fragmenty dzienników pokładowych, które oddają heroizm służby wojennej. Dzięki tym żywym relacjom niemal uczestniczymy w podejmowaniu bojowych decyzji poprzez dowódców oraz wypełnianiu ich rozkazów przez marynarzy.
Pewnego jesiennego wieczoru, gdy (...) wróciłem z objazdu rozlewisk Odry na tym samym „Batorym", który przerwał blokadę Helu w roku 1939, i marzyłem o marynarskim śnie „bez snów", znalazłem na biurku nadesłaną odbitkę sporych dni drobnej floty. Zamiary wzięły w łeb, do świtu pozostaliśmy we troje: ja, fajka i książka...
Włodzimierz Steyer
polski kontradmirał,
w 1939 roku kierował
obroną Półwyspu Helskiego

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.