Menu

Wokół spraw trudnych, bolesnych i zapomnianych - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379693870 
  • Oprawa twarda 
  • Wydawnictwo WUŁ – Uniwersytet Łódzki 
  • Ilość stron 1024 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Losy naszych rodaków w minionym wieku od lat niezmiennie budzą zainteresowanie badaczy w kraju i za granicą. Dzięki nim niemało skomplikowanych i bolesnych spraw nie pozostało zapomnianych. Do rąk szerokiego grona Czytelników oddajemy tom poświęcony historii najnowszej, w którym znalazły się rozmaite tematycznie teksty, mające jednak wspólny mianownik w postaci tematyki wschodniej. Nie jest ona rozumiana tylko w rozmiarze geograficznym (Rosja, ZSRS, Europa Wschodnia), lecz i szerszym, ponieważ obejmujemy nią na dodatek szereg nieprzystępnych doświadczeń dziejowych Polaków w XX w.
Ze Wstępu
W recenzowanym tomie zamieszczono teksty badaczy reprezentujących dwa narody, trzy generacje i kilkanaście środowisk naukowych. () Nie brakuje więc w tomie tekstów, które już dawno powinny powstać, których niecierpliwie oczekiwali nie tylko badacze,dodatkowo miłośnicy historii.
dr hab. Sławomir M. Nowinowski
Praca wnosi mnóstwo nowych danych do obiegu naukowego i stanowi niebanalny zbiór studiów z historii XX wieku.
prof. Dr hab. Mirosław Golon

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.