Menu

Zamki na piasku (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379993710 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Chris Bohjalian 
  • Wydawnictwo Sonia Draga 
  • Ilość stron 344 
  • Rok wydania 2015 

Opis

KSIĄŻKA ROKU 2012 THE WASHINGTON POST, LIBRARY JOURNAL I KIRKUS REVIEW!
Rok 1915. Młoda bogata Amerykanka Elizabeth przyjeżdża do Aleppo w ramach misji humanitarnej, której celem jest dostarczenie żywności i lekarstw oraz niesienie pomocy medycznej uchodźcom ocalałym z Rzezi Ormian. Na miejscu Elizabeth poznaje Armena, młodego ormiańskiego inżyniera, który właśnie stracił żonę i maleńką córeczkę. Wkrótce Armen opuszcza Aleppo i wyrusza do Egiptu, aby tam wstąpić w szeregi Armii Brytyjskiej. Rozłąka powoduje, iż Armen uświadamia sobie, iż jest zakochany w Elizabeth.
sporo lat później ich amerykańska wnuczka Laura odbiera telefon, pod wpływem którego postanawia zagłębić się w losy swej rodziny i poznać swoje ormiańskie korzenie. Dzięki czemu odkrywa historię o miłości, stracie i bolesnej tajemnicy skrywanej od pokoleń.
Chris Bohjalian. Pisarz, autor 18 książek, z których większość trafiła do zestawienia bestsellerów „The New York Times". Jego powieści przetłumaczono na 30 języków, a trzy z nich zekranizowano. W Polsce nakładem wydawnictwa Sonia Draga ukazały się do tej pory powieści Sekrety Edenu, Wojna uczuć i Bez wyjścia. Autor tekstów dla m.in. „The Washington Post", „Cosmopolitan" czy „Reader's Digest". Wielokrotnie nagradzany nie tylko za osiągnięcia literackie,również za działalność edukacyjną związaną z dziedzictwem kulturowym Ormian.
[ten cytat proszę przenieść nad biogram]
„Historia gęsto utkana z wątków dotyczących przeszłości i teraźniejszości, bestialstwa i człowieczeństwa, zagłady i odkupienia. Fascynująca". The Washington Post

ISBN: 9788379993710
Kod paskowy: 9788379993710
Autorzy: Bohjalian Chris
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 30285
Miejscowość: Katowice
liczba stron: 344
Oprawa: Kartonowa
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.0x21.0cm
Głębokość (mm): 26
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.