Menu

Zanim. Opowieść o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Historia, która kończy się tam, gdzie wszystkie inne się zaczynają (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377792889 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Katarzyna Zyskowska-Ignaciak 
  • Wydawnictwo Mg 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Emancypantka, emigrantka, sumienna studentka, obowiązkowa żona, matka dwóch córek, fatalna kucharka, ateistka, patriotka, namiętna kochanka, skandalistka, pasjonatka tatrzańskich wędrówek i jazdy na rowerze, wybitny umysł, przyjaciółka Einsteina, laureatka dwóch Nagród Nobla, pierwsza kobieta profesor, która objęła katedrę na Sorbonie, dla świata – Francuzka, w głębi serca na zawsze pozostała Polką...
Paryskie losy Marii Skłodowskiej-Curie znają wszyscy, tymczasem kiedy opuszczała Warszawę, miała dwadzieścia cztery lata. Jak zatem wyglądał polski epizod jej życia? Kim była, zanim poznał ją świat?
Jest styczeń 1886 roku. Osiemnastoletnia Mania Skłodowska przyjeżdża do Szczuk, niepokaźnej wsi na peryferiach zaboru rosyjskiego. Panienka ze zubożałej nauczycielskiej rodziny marzy o studiach, ale zamiast tego zmuszona jest zarabiać na życie jako guwernantka we dworze bogatego ziemianina, Juliusza Żórawskiego.
W scenerii pól i sielskiego dworu, w cieniu parkowych alejek, a także kominów cukrowni Krasiniec rozkwita płomienne uczucie młodej nauczycielki i syna właściciela majątku. Miłość pierwsza, burzliwa, płomienna. Miłość niemożliwa

Podtytuł: Opowieść (o Marii Skłodowskiej), która kończy się tam, gdzie wszystkie inne się zaczynają.
ISBN: 9788377792889
Kod paskowy: 9788377792889
Autorzy: Zyskowska-Ignaciak Katarzyna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 31061
liczba stron: 336
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.10
Format: 20.4x14.3
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.318
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.