Pierwsza mobilna porównywarka cen w Polsce

14 czerwca 2007

Pod adresem m.nokaut.pl dostępna jest mobilna porównywarka cen, umożliwiająca sprawdzenie ponad 3,5 mln cen produktów w 535 sklepach internetowych za pomocą telefonu komórkowego. Nokaut.pl wprowadził trzy nowe usługi: mobilną porównywarkę cen, możliwość sprawdzenia ceny za pomocą wiadomości sms oraz porównywarkę cen usług pre-paid polskich operatorów komórkowych.

- M.nokaut.pl to wersja naszej porównywarki cen, która pozwala sprawdzić ceny w wyszukiwarce zoptymalizowanej dla telefonów komórkowych. Wystarczy włączyć przeglądarkę internetową zgodną z WAP 2.0 w telefonie i wpisać adres m.nokaut.pl, aby już po chwili znać najniższą cenę dowolnego produktu w Internecie – mówi Agnieszka Kańkowska, E-Commerce & PR Manager w Nokaut.pl. – W oknie wyszukiwarki należy wpisać nazwę produktu lub numer widoczny na kodzie kreskowym. Od osób, które skorzystają z naszej usługi poprzez przeglądarkę internetową, nie pobieramy żadnej opłaty. Jedyny koszt to opłata za korzystanie z internetu u operatora komórkowego.

Wielka rewolucja na pewno jeszcze przed nami – dużo mówi się o pracach wiodących firm branży telefonii komórkowej, takich jak Nokia, Ericsson, Vodafone czy Deutsche Telekom, nad wyposażeniem komórki w czytnik kodów kreskowych. Komórki takie pojawiły się już w Japonii i Korei Południowej i cieszą się tam ogromnym powodzeniem. Dają one możliwość uzyskania przez użytkownika telefonu komórkowego informacji o produktach i usługach. – My postanowiliśmy nie czekać, aż tego typu komórki zawitają do Polski. Wprowadzamy w tej chwili usługę, która opiera się również na zastosowaniu kodów kreskowych – mówi Agnieszka Kańkowska.

Wiadomo, że zakupy internetowe są tańsze od zakupów w sklepach tradycyjnych. Wystarczy odliczyć koszt wynajęcia powierzchni handlowej, aby sklep internetowy mógł oferować swoim klientom niższą cenę. – Nie chcemy nikogo przekonywać, że w Internecie można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na jednym produkcie. Chcemy zapewnić narzędzie, które pozwoli każdemu się o tym przekonać – mówi Agnieszka Kańkowska.

Dzięki nowej usłudze Nokaut.pl, korzystając z popularnej komórki, można nie tylko przeczytać najnowsze wiadomości czy ściągnąć dzwonek do telefonu, ale i sporo zaoszczędzić. Może to nowy sposób na to, by wreszcie zwróciły się rachunki telefoniczne? A już teraz porównywarka cen Nokaut.pl prezentuje na swojej stronie ceny usług pre-paid wszystkich obecnych na rynku operatorów komórkowych. Będzie można łatwo sprawdzić, biorąc pod uwagę średnią cenę, który jest najtańszy i po wyborze najlepszej oferty doładować konto.

Zespół porównywarki cen Nokaut.pl przygotowując usługę m.nokaut.pl zdawał sobie sprawę, że nie wszystkie telefony komórkowe wyposażone są w odpowiednią przeglądarkę internetową. Dlatego twórcy m.nokaut.pl zachęcają do korzystania z darmowej przeglądarki Opera Mini. Dla posiadaczy telefonów starszej generacji przygotowano również rozwiązanie – możliwość sprawdzenia ceny za pomocą wiadomości sms. W treści wiadomości należy wpisać słowo NOKAUT, a następnie numer z kodu kreskowego lub nazwę produktu. Jeżeli jesteśmy zainteresowani np. pralką firmy BOSCH model WLX 16460PL, to w treści wiadomości należy wpisać np. NOKAUT 4242002397245 lub NOKAUT pralka BOSCH WLX 16460PL. Wiadomość sms o takiej treści należy wysłać pod numer 7178. Po chwili otrzymamy wiadomość zwrotną z informacją na temat najniższej ceny, jaką oferują sklepy promujące swoje oferty w porównywarce cen Nokaut.pl.

Każdy z nas ma zawsze przy sobie komórkę. Będąc w sklepie, oglądając dany produkt i podejmując decyzję o jego zakupie sięgnijmy po telefon. Wysłanie wiadomości sms kosztuje jedynie złotówkę, a oszczędności mogą być naprawdę znaczące.

- W przyszłości chcemy umacniać pozycję Nokaut.pl na rynku usług mobilnych – zapewnia Agnieszka Kańkowska. – O tym, że mobilny Internet w telefonach komórkowych sprawdza się coraz lepiej i jest coraz bardziej popularny świadczy fakt, że telefony komórkowe wypierają z rynku komputery kieszonkowe – ich sprzedaż wzrasta kilka procent rocznie. Wprowadzona przez nas usługa mobilnej porównywarki cen to swoistego rodzaju połączenie zakupów tradycyjnych z internetowymi.-----
Nokaut.pl to porównywarka cen, gwarantująca szybkie i bezpieczne odnalezienie atrakcyjnych produktów pod względem funkcjonalności i ceny, dostępnych w polskich i zagranicznych sklepach internetowych. Niezależne opinie na temat produktów, zamieszczane w serwisie, pomogą w podjęciu decyzji o zakupie towaru i wyborze najbardziej wiarygodnego sklepu. Dla samych sklepów jest to skuteczne i efektywne narzędzie umożliwiające przedstawienie szczegółowej oferty swoim aktualnym i potencjalnym klientom.
-----

Nokaut.pl w liczbach:
Ilość użytkowników - ponad 1 000 000 (dane z maja 2007, Gemius Traffic)
Ilość współpracujących sklepów - 535
Ilość prezentowanych produktów - ponad 630 000
Ilość prezentowanych ofert - 3 500 000


Dokument w innych formatach

2006 - 2016 Nokaut.pl Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Polityka cookies.