Menu

Agile. Retrospektywy w zarządzaniu standardami - Marc Loeffler (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328346581 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Marc Loeffler 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 200 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Ostatnia z dwunastu zasad Manifestu Agile mówi o retrospektywach. W myśl tej reguły zespół programistów odbywa regularne spotkania, na których analizuje efekty pracy nad projektem, myśli nad osiągalnymi zmianami i trafnie dopasowuje działania. Retrospektywa po każdej iteracji projektu umożliwia sprawne optymalizowanie pracy zespołu - przeprowadzona adekwatnie zapewnia,skatalogowane wnioski i opinie członków grupy przyczyniają się do coraz udoskonalonych wyników. Rzecz w tym, iż rzetelne przygotowanie i przeprowadzenie retrospektywy wcale nie jest proste i oczywiste!

W tej książce odszukasz szereg funkcjonalnych wskazówek, sprawdzonych praktyk i innowacji, dzięki którym sprawisz, iż retrospektywy wniosą do Twojego zespołu prawdziwą wartość. Momentalnie się zorientujesz, że przedstawione tu techniki można stosować w dowolnym projekcie, w którym sukces zależy od zaangażowania i efektywności zespołu i gdy konieczny jest proces ciągłego doskonalenia. W książce znalazło się mnóstwo interesujących informacji, dzięki którym łatwiej będzie rozpoznać i przezwyciężyć charakterystyczne problemy. Zapoznasz się z rewolucyjnymi koncepcjami, takimi jak eksperymentowanie i uczenie się na bazie myślenia systemowego. Pozornie proste i oczywiste pomysły umożliwią Ci nadzwyczajną poprawę wyników pracy Twojego zespołu!

W tej książce:

sukcesy i porażki jako źródło cennej informacji
techniki facylitacji
techniki przygotowania retrospektyw
użytkowanie spostrzeżeń i opinii
typowe problemy retrospektyw
retrospektywy a wprowadzanie zmian o wielkiej skali
Spójrz wstecz, zastanów się i idź do przodu!
O autorze
Marc Loeffler niegdyś był menedżerem projektów w takich firmach jak Volkswagen AG czy Siemens AG. W 2006 roku zafascynował się metodyką zwinnego wytwarzania oprogramowania. Dziś jest znanym trenerem i autorem książek o Agile. Jego pasją jest pomaganie zespołom w używaniu zwinnych metodologii, zwłaszcza Scrum i XP. Loeffler ma cenny dar przezwyciężania dysfunkcyjnych zachowań i rozwiązywania znanych problemów w prekursorski sposób.

Tytuł oryginału: Improving Agile
ISBN: 9788328346581
Kod paskowy: 9788328346581
Autorzy: Loeffler Marc
Tłumaczenie: Meryk Radosław
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20367
Miejscowość: Gliwice
ilość stron: 200
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 17.4x23.3
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.33
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.