Menu

Arytmetyka komputerów (zawiera CD-ROM) (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301151317 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Sławomir Gryś 
  • Wydawnictwo PWN- Mikom 
  • Ilość stron 180 
  • Rok wydania 2007 

Opis

Skoro współczesne aplikacje tworzy się za pomocą kompilatorów języka wysokiego poziomu, jaki sens ma zajmowanie się zagadnieniem realizacji działań arytmetycznych na poziomie rejestrów procesora? Otóż, programowanie wysokopoziomowe wytwarza typowo pokaźny, nieoptymalny pod względem szybkości i ilości niezbędnej pamięci kod maszynowy. Poza tym, „odsuwa" programistę od fizycznej warstwy komputera, nie pozwalając na skuteczne użycie jego zasobów. Umiejętność pisania niskopoziomowego, mimo trudności w implementacji działań arytmetycznych, daje możliwość panowania nad kodem, a także tworzenia sprawnych aplikacji. Nie bez znaczenia jest ponadto aspekt poznawczy, wymagany na etapie edukacji specjalisty w dziedzinie informatyki.

Arytmetyka komputerów to dostępne omówienie sposobu realizowania czterech podstawowych operacji arytmetycznych na ilośćch zapisanych w typowych formatach używanych w praktyce. Książka przedstawia zagadnienie, równocześnie od strony teoretycznej jak i praktycznej, kładąc nacisk na implementację działań w kodzie maszynowym rzeczywistego procesora. Przykłady licznych programów opracowano dla procesora zgodnego z listą rozkazów Intel 8051.

Książka ma charakter przeważnie dydaktyczny, dlatego zawarte wiadomości teoretyczne wzbogacono wieloma przykładami liczbowymi i zadaniami do samodzielnego rozwiązania. Jest adresowana na ogół do pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni wyższych, studentów kierunku Informatyka, Elektronika i Telekomunikacja bądź Elektrotechnika i inżynierów zainteresowanych własnym rozwojem zawodowym.

ISBN: 9788301151317
Kod paskowy: 9788301151317
Autorzy: Gryś Sławomir
Wydanie: 1
Rok wydania: 2007
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 182
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 7
Waga: 0.29
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.