Menu

Bezpieczeństwo systemu e-commerce (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324638734 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Na straży Twojego e-biznesu Biznes w internecie to nieprzeciętna alternatywa dla sprzedaży towarów czy usług w sposób tradycyjny. Kupować w sieci można taniej, szybciej, komfortowoj, a rynek odbiorców powiększa się wielokrotnie w stosunku do konwencjonalnego. No i oczywiście "prowadzić e-biznes każdy może". Aż do pierwszego potknięcia, często związanego z niedostatecznym zabezpieczeniem systemu, w oparciu o który pracuje sklep czy także platforma e-biznesowa. Problemy z bezpieczeństwem systemów e-commerce mogą posiadać mnóstwo różnorodnych przyczyn.
  • Dostawcy posiadają dostarczyć jak najtaniej w pełni poręczny system i nie są rozliczani za priorytetowe potraktowanie kwestii bezpieczeństwa.
  • Ważna jest presja czasowa - im szybciej system będzie dostarczony, tym szybciej zacznie przynosić firmie zyski.
  • Materia bezpieczeństwa jest trudna - nie każdy zna się na tych zagadnieniach.
  • mało znane i skomplikowane do przyswojenia bywają zagadnienia prawne - niewielu programistów czy analityków rozumie prawne aspekty prowadzenia przedsiębiorstwa e-commerce.
W książce Bezpieczeństwo systemu e-commerce znajdziesz przede wszystkim dane o mechanizmach prewencyjnych, czyli realnych sposobach zabezpieczania systemu. Poznasz także wymagania prawne obowiązujące osoby handlujące poprzez internet. Autorzy rozpatrują je od strony aplikacji e-commerce, lecz także szerzej (opisują m.in. Kwestię zapisów w regulaminie sklepu internetowego). nad wyraz wartościowa publikacja, łącząca kwestie prawne, a także informatyczne, z naciskiem na aspekty praktyczne, pomocna przy projektowaniu rozwiązań na zastosowanek niepokaźnych i średnich przedsiębiorców.
dr Stefan Szyszko, polski i unijny ekspert w dziedzinie ochrony informacji, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony informacji osobowych w sektorze ubezpieczeniowym dane zawarte w tym opracowaniu mogą przydać się przedsiębiorcom zamierzającym wejść ze swoją ofertą w świat rozwiązań internetowych lub zmieniającym sposób świadczenia usług. Mogą przydać się też administratorom wdrażającym i eksploatującym systemy e commerce, a także słwykorzystać jako przewodnik osobom zainteresowanym ochroną informacji w systemach e biznesu.
Maciej Kołodziej, administrator bezpieczeństwa danych w spółce Nasza Klasa, specjalista informatyki śledczej Publikacja niewątpliwie przyczyni się do rozwoju kultury bezpieczeństwa informacyjnego. To wyjątkowo ważna książka dla wszelkich zaangażowanych w biznes online, równocześnie tych prowadzących sklepy internetowe, jak i przygotowujących dla nich aplikacje i rozwiązania informatyczne.
Marcin Olszewik, Dyrektor zarządzający w Allianz Direct New Europe Leszek Kępa - menedżer wydziału bezpieczeństwa w grupie kapitałowej działającej w branży finansowej; absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Częstochowskiej i Akademii Podlaskiej. Autor książki informacje osobowe w firmie. Praktyczny poradnik przedsiębiorcy. Zawodowo zajmuje się m.in. Zagadnieniami związanymi m.in. Takimi, jak zarządzaniem bezpieczeństwem informacji, badaniami bezpieczeństwa systemów i aplikacji, elementami ciągłości działania i problematyką ochrony informacji osobowych. Członek ISACA oraz Podkomisji Ochrony informacji i Standaryzacji informacji Polskiej Izby Ubezpieczeń. Paweł Tomasik - absolwent Wyższej Szkoły Informatyki wykorzystywanej i Zarządzania w Warszawie; wieloletni praktyk w zarządzaniu bezpieczeństwem danych w firmach z branży finansowej (bankowość, ubezpieczenia), a także logistycznej. Ma doświadczenie poparte renomowanymi certyfikatami, takimi jak m.in. Certified Information Systems Auditor (CISA), Audytor wewnętrzny ISO27001. Członek- założyciel ISACA Warsaw Chapter. Sebastian Dobrzyński - aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobył podczas pracy pracując w bankach, m.in. Przy analizie prawnej zabezpieczeń kredytów hipotecznych oraz w sprawach legislacyjnych. Obecnie pełni funkcję Administratora Bezpieczeństwa danych w jednej ze spółek grupy kapitałowej działającej w branży finansowej, w której zajmuje się ochroną informacji osobowych. Jest członkiem zespołu ekspertów ds. Kodeksu prawidłowych Praktyk w zakresie ochrony informacji osobowych w ubezpieczeniach, działającego przy Podkomisji Ochrony danych i Standaryzacji danych Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.