Menu

Ciągłe dostarczanie oprogramowania. Kompletny przewodnik - Eberhard Wolff (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328337848 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Eberhard Wolff 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 224 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Pojęcie ciągłego dostarczania wywodzi się z metodyk zwinnego wytwarzania oprogramowania. Polega ono na efektywnej analizie i optymalizacji procesu prowadzącego do udostępnienia oprogramowania, a także na zintegrowaniu go z rozwojem artykułu. Dzięki usprawnieniu tych prac proces udostępniania oprogramowania ulega automatyzacji, staje się bardziej powtarzalny i o sporo mniej ryzykowny, a to spotyka się z aprobatą klientów.

Niniejsza książka jest wartościowym przewodnikiem dla zespołów projektowych. Docenią ją zwłaszcza programiści i menedżerowie pracujący według zasad DevOps. Przedstawiono tu podstawowe procesy, oczekiwania, korzyści i konsekwencje techniczne. Pokazano, w jaki sposób należy implementować potoki i zarządzać nimi. Dzięki lekturze tej książki płynne integrowanie ciągłego dostarczania z architekturą oprogramowania i pracą działów informatycznych stanie się o dużo łatwiejsze. Opisano tu także przykładowe projekty, które stanowią punkt wyjścia do samodzielnych eksperymentów, a nawet do tworzenia własnych potoków ciągłego dostarczania.

Najważniejsze zagadnienia przedstawione w książce:

ciągłe dostarczanie: co to jest i jakie problemy rozwiązuje,
automatyzacja tworzenia oprogramowania,
testy: akceptacyjne, sprawności i eksploracyjne,
wdrażanie metodyki ciągłego dostarczania w organizacji,
wpływ ciągłego dostarczania na architekturę aplikacji.
Ciągłe dostarczanie oprogramowania kluczem do optymalizacji pracy z kodem.

Eberhard Wolff od przeszło 15 lat zajmuje się architekturą oprogramowania i doradztwem w obszarze styku biznesu i technologii. Wygłaszał prelekcje i przemówienia na międzynarodowych konferencjach, był członkiem komisji programowych wielu sympozjów. Napisał ponad 100 artykułów i książek. Koncentruje się na postępowych architekturach, nieraz obejmujących chmurę, ciągłe dostarczanie, DevOps, mikrousługi i bazy rodzaju NoSQL.

ISBN: 9788328337848
Kod paskowy: 9788328337848
Autorzy: Eberhard Wolff
Kod wydawcy: 20367
liczba stron: 224
Format: 17.0x23.2
Głębokość (mm): 10
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.