Menu

Data science od podstaw. Analiza danych w Pythonie - Joel Grus (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328346024 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Joel Grus 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 316 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Współczesne ogromne zbiory informacji zawierają odpowiedzi na prawie każde pytanie. Jednocześnie nauka o danych jest dziedziną, która cokolwiek onieśmiela. Znajduje się gdzieś między subtelnymi umiejętnościami hakerskimi, twardą wiedzą z matematyki i statystyki a merytoryczną znajomością zagadnień z danej branży. Co więcej, dziedzina ta intensywnie się rozwija. Trud włożony w naukę o danych niewątpliwie się jednak opłaca: biegły analityk danych może liczyć na należycie płatną, inspirującą i nad wyraz atrakcyjną pracę.

Dzięki tej książce opanujesz najważniejsze zagadnienia związane z matematyką i statystyką, będziesz także rozwijać umiejętności hakerskie. W ten sposób zyskasz podstawy zezwalające na rozpoczęcie przygody z analizą informacji. Gruntownie zapoznasz się z potrzebnymi narzędziami i algorytmami. Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć ich działanie. Poszczególne przykłady, którymi zilustrowano omawiane zagadnienia, są przejrzyste, należycie opisane i zrozumiałe. W trakcie lektury książki poznasz biblioteki, które umożliwią zastosowanie omówionych technik w trakcie analizy wielkich zbiorów danych. Błyskawicznie się przekonasz, że by zostać analitykiem informacji, wystarczy odrobina ciekawości, niemało chęci, mnóstwo ciężkiej pracy i... Ta książka.

Najważniejsze zagadnienia:

poręczne wprowadzenie do Pythona
Podstawy algebry liniowej, statystyki i rachunku prawdopodobieństwa w analizie danych
Podstawy uczenia maszynowego
Implementacje algorytmów modeli, w tym naiwny klasyfikator bayesowski, regresja liniowa, regresja logistyczna, drzewa decyzyjne, sieci neuronowe i grupowanie, MapReduce
Systemy rekomendacji i mechanizmy przetwarzania języka naturalnego
Korzystanie z mediów społecznościowych i baz informacji.
Python. Wyciśniesz z informacji każdą kroplę wiedzy!
O autorze
Joel Grus jest inżynierem oprogramowania, analitykiem informacji i autorem doskonale sprzedających się książek. Aktualnie zajmuje się pracą badawczą w Allen Institute for Artificial Intelligence w Seattle. Wcześniej był zatrudniony w firmie Google i kilku startupach. Mieszka w Seattle, gdzie regularnie uczestniczy w spotkaniach lokalnej społeczności analityków informacji. Regularnie publikuje posty na swym blogu (joelgrus.com) i koncie @joelgrus w serwisie Twitter (http://twitter.com/joelgrus/).

ISBN: 9788328346024
Kod paskowy: 9788328346024
Autorzy: Grus Joel
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20367
liczba stron: 296
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 15.9x23.7
Głębokość (mm): 13
Waga: 0.49
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.