Menu

Data Science. Programowanie, analiza i wizualizacja danych z wykorzystaniem języka R - Michael Freeman, Joel Ross (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328357822 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Freeman Michael 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Aby surowe dane przekuć w gotową do użycia wiedzę, niezbędna jest umiejętność ich analizy, przekształcania i niekiedy także wizualizacji. Nagrodą za włożony w to wysiłek jest ulepszone rozumienie zróżnicowanych złożonych zagadnień z wielu dziedzin wiedzy. Co więcej, znajomość procesów programowego przetwarzania danych zezwala na szybkie wykrywanie i opisywanie wzorców informacji, praktycznie niemożliwych do dostrzeżenia innymi technikami. Dla wielu badaczy jednak barierą na drodze do skorzystania z tych ciekawych możliwości jest konieczność pisania kodu.

Oto podręcznik programowania w języku R dla analityków informacji, niezwykle przydatny dla osób, które nie posiadają doświadczenia w tej dziedzinie. Skrupulatnie opisano tu niezbędne narzędzia i technologie. Zamieszczono wskazówki dotyczące instalacji i konfiguracji oprogramowania do pisania kodu, realizowania go i zarządzania nim oraz śledzenia wersji projektów i zmian w nich oraz korzystania z innych podstawowych mechanizmów. Poszczególne kroki tworzenia kodu w języku R wyjaśniono skrupulatnie i przystępnie. Dzięki tej książce można płynnie przejść do konkretnych zadań i tworzyć potrzebne aplikacje. Zrozumienie prezentowanych w niej treści usprawniają liczne przykłady i ćwiczenia, co pozwala szybko przystąpić do skutecznego analizowania własnych zbiorów informacji.

W tej książce między innymi:

przygotowanie środowiska pracy i rozpoczęcie programowania w R
podstawy zarządzania projektami, kontrola wersji i generowanie dokumentacji
ramki danych, komplety dplyr i tidyr
kod do wizualizacji danych i pakiet ggplot2
tworzenie aplikacji i techniki współpracy w zespołach specjalistów
Po prostu R i dane. Wyciśniesz każdą kroplę wiedzy!
O autorach
Michael Freeman jest wykładowcą akademickim specjalizującym się w nauce o danych i wizualizacji informacji. Wcześniej prowadził ogólnoświatowe badania dotyczące zdrowia publicznego. Interesuje się użyciem nauki o informacji w obszarze sprawiedliwości społecznej.

Dr Joel Ross jest wykładowcą akademickim. Specjalizuje się w nauczaniu programowania. Interesuje się badaniami z zakresu gier i grywalizacji i systemami "przetwarzania bez granic". Prowadził też badania nad systemami finansowania społecznościowego i wspomagania ekorozwoju.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.