Menu

Dawno Temu Był Sobie Algorytm Czyli Jak Książki Filmy I Życie Codzienne Wyjaśniają Nam Dziedzinę Algorytmów - Martin Erwig (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301201272 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Martin Erwig 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Książka Dawno temu był sobie algorytm wyjaśnia koncepcje informatyki przez znane historie i codzienne sytuacje.
Autor tłumaczy przetwarzanie danych jako coś, co dzieje się poza komputerami,
a informatykę jako studium systematycznego rozwiązywania problemów. Martin Erwig pokazuje,dużo powszednich czynności dotyczy rozwiązywania problemów. Na przykład poranne wstawanie: wstajemy z łóżka, bierzemy prysznic, ubieramy się, jemy śniadanie. Ta prosta codzienna rutyna rozwiązuje powtarzający się problem za pomocą linii korzystnie zdefiniowanych kroków. W informatyce takie rutynowe działanie nazywamy algorytmem.
Książka wyjaśnia pojęcia z zakresu przetwarzania przy pomocy przykładów z życia i popularnych opowieści. Na przykład Jaś i Małgosia wykonują algorytm powrotu z lasu do domu. Film Dzień świstaka ilustruje problem nierozwiązywalności; Sherlock Holmes manipuluje strukturami danych podczas rozwiązywania zagadek kryminalnych; magię w świecie Harry’ego Pottera można zrozumieć dzięki typom i abstrakcjom; natomiast Indiana Jones przedstawia złożoność wyszukiwania. Po drodze autor omawia reprezentacje i najróżniejsze sposoby organizacji informacji; nieprzystępne problemy; język, składnię i niejednoznaczność; struktury sterujące, pętle i problem stopu; zróżnicowane warianty rekurencji; a także reguły znajdowania błędów w algorytmach.
Książka zdobyła nagrodę American Book Fest za najkorzystniejszą książkę w kategorii Edukacja / Nauka.

Podtytuł: Czyli jak książki, filmy i życie codzienne wyjaśniają nam dziedzinę algorytmów
ISBN: 9788301201272
Kod paskowy: 9788301201272
Autorzy: Erwig Martin
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
liczba stron: 342
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5
Głębokość (mm): 18
Waga: 0.58
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.