Menu

Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów - Kevin Mitnick (Author), Steve Wozniak (Foreword), William L. Simon (Contributor)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328352193 
  • Wydawnictwo Helion 

Opis

W latach 90., kiedy komputery i internet wyglądały i działały nieco inaczej niż dziś, Kevin Mitnick był nad wyraz utalentowanym hakerem. Trudno zliczyć systemy komputerowe i pozornie idealne zabezpieczenia, które z łatwością - i z finezją - pokonał. Niezależnie od wysiłków i determinacji FBI szczególnie długo wyprzedzał agentów federalnych o krok. Błyskawicznie stał się jednym z najszczególniej poszukiwanych przestępców tamtych czasów, choć nigdy niczego nie ukradł ani nikogo nie zabił. Gdy został w końcu ujęty i uwięziony, wspierali go liczni fani ze Stanów Zjednoczonych i z zróżnicowanych stron świata.

Ta książka jest autobiografią najsłynniejszego hakera na świecie i równocześnie wyjątkowo pasjonującą opowieścią, porywającą i wciągającą niczym najkorzystniejszy film sensacyjny - pełną zwrotów akcji, zawiłych intryg i wyrafinowanych rozgrywek. Opowiedziana tu historia jest prawdziwa - prezentuje człowieka, który zbuntował się przeciwko systemowi i postanowił go złamać. Mówi o bezwzględności władzy, która posunie się do każdego podstępu i podłości, aby dopiąć swojego i schwytać tego, kto okazał się niepokorny i nieposłuszny.

Już za chwilę razem z Kevinem Mitnickiem włamiesz się na pilnie strzeżone serwery i wynajdziesz się w centrum podstępnej intrygi FBI. Przestępca, buntownik czy rewolucjonista - przeczytaj i przekonaj się, kim jest najsłynniejszy haker świata!

Najsłabszym ogniwem za każdym razem jest człowiek!
O autorze
Kevin Mitnick, znany też jako Condor, jest najmocniej znanym i nieuchwytnym hakerem w historii. Oskarżono go o włamania do kilku ważnych systemów komputerowych, nigdy jednak nie czerpał korzyści materialnych z tego procederu. W więzieniu spędził ponad cztery lata. Przetrzymywano go tam w całkowitej izolacji, która oznaczała również zakaz korzystania z internetu (zakaz obowiązywał do 2003 roku). Na wolność wyszedł w styczniu 2000 roku. Pierwszą stroną internetową, którą odwiedził po zniesieniu zakazu, był blog jego dziewczyny. Aktualnie pracuje jako doradca do spraw bezpieczeństwa, jest także ekspertem w dziedzinie stosowania inżynierii społecznej i socjotechnik. Swoją wiedzą podzielił się w pięciu książkach, z których cztery ukazały się w Polsce.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.